Muhabbet kuşları kavga ediyor

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2 erkek kuşum var (cinsiyetten çok emin değilim) ikisi de daha yavru. Konuya gelirsek bu iki kuş her zaman kavga ediyor biri sarı biri mavi sarı olan sürekli mavi olana saldırıyor, kafes uygun büyüklükte, sarı olan hep maviyi gagalıyor mavi her zaman tele tutunarak kaçıyor sarı saldırıyor sürekli yüksek sesle ötüyor. 3 tane yemlik var hepsi boş mavi 1 tanesinden yemeye başlıyor sarı hemen maviyi gagalayıp kovuyor kendi yiyor. Sarı olan maviyi tünekten de atıyor. Oyuncak 2 tane var kullanmıyorlar bile. Ne yapabilirim? Gerçekten mavi çok çaresiz şu anlık yemek bile yiyemiyor.

Son düzenleme:
2 erkek kuşum var (cinsiyetten çok emin değilim) ikisi de daha yavru. Konuya gelirsek bu iki kuş her zaman kavga ediyor biri sarı biri mavi sarı olan sürekli mavi olana saldırıyor, kafes uygun büyüklükte, sarı olan hep maviyi gagalıyor mavi her zaman tele tutunarak kaçıyor sarı saldırıyor sürekli yüksek sesle ötüyor. 3 tane yemlik var hepsi boş mavi 1 tanesinden yemeye başlıyor sark hemen maviyi gagalayıp kovuyor kendi yiyor. Sarı olan maviyi tünekten de atıyor. Oyuncak 2 tane var kullanmıyorlar bile. Ne yapabilirim? Gerçekten mavi çok çaresiz şu anlık yemek bile yiyemiyor.

Kafesleri ayır veya mavi kuşu odanda özgür bırak sarı olan onu kıskanacaktır diğer yöntem ise iki kuşuda birbirine gösterme özlem duygusu oluşacaktır.

Bizim çok sevdiğimiz bir kuşumuz vardı. Ona eş olarak dişi bir kuş almak istedik. Aldık aynı kafese yerleştirdik ve ikisi anlaşamadılar. Dişi olan çok hırçındı. Bizim kuşun burnuna hasar vermiş. İşte bir gün eve geldik sevdiğimiz kuş nefessiz böyle tellere tutunmaya çalışırken ölmüş. Bence ayrı kafese koyun. Çünkü cidden o kuşta buna benzer darbe alabilir.

Bizim çok sevdiğimiz bir kuşumuz vardı. Ona eş olarak dişi bir kuş almak istedik. Aldık aynı kafese yerleştirdik ve ikisi anlaşamadılar. Dişi olan çok hırçındı. Bizim kuşun burnuna hasar vermiş. İşte bir gün eve geldik sevdiğimiz kuş nefessiz böyle tellere tutunmaya çalışırken ölmüş. Bence ayrı kafese koyun. Çünkü cidden o kuşta buna benzer darbe alabilir.
Sonrasında dişi kuşu ne yaptınız?

Sonrasında dişi kuşu ne yaptınız?

Aldığımız yerdeki adam kuşa bayağı sert davranmış. Biz yine kuşa karşı iyi davrandık. Biraz da olsa düzeldi, eskisi kadar hırçın değil. Ancak o kuşa cidden yazık oldu. Şu an bahçede gömülü. Çok sakin ve tatlı bir kuştu. Böyle ilgilenmezsen küserdi, zeki bir kuştu.

Aldığımız yerdeki adam kuşa bayağı sert davranmış. Biz yine kuşa karşı iyi davrandık. Biraz da olsa düzeldi, eskisi kadar hırçın değil. Ancak o kuşa cidden yazık oldu. Şu an bahçede gömülü. Çok sakin ve tatlı bir kuştu. Böyle ilgilenmezsen küserdi, zeki bir kuştu.
Keşke aldığız yere geri verseydiniz kuşu. Yazık olmuş, geçmiş olsun.

Keşke aldığız yere geri verseydiniz kuşu. Yazık olmuş, geçmiş olsun.
Hocam ayırmanız lazım, benim 2 tane dişi kuşum vardı büyük küçüğün gagasını kanattı baya kanadı. Neyse ki bişey olmadı. 2. kafes alabilirsiniz, eğer yavruysa erkek dişi, dişi de erkek çıkabiliyor. 2-3 ay sonra birisini geri verseniz güzel olabilir. Erkek muhabbet kuşu besleyin, tek yaşasın ama hergün ona bakın sevgi gösterin.

Hocam ayırmanız lazım, benim 2 tane dişi kuşum vardı büyük küçüğün gagasını kanattı baya kanadı. Neyse ki bişey olmadı. 2. kafes alabilirsiniz, eğer yavruysa erkek dişi, dişi de erkek çıkabiliyor. 2-3 ay sonra birisini geri verseniz güzel olabilir. Erkek muhabbet kuşu besleyin, tek yaşasın ama hergün ona bakın sevgi gösterin.
Sanırım 3 aylık falanlar, çok küçük değiller. Mavi olanı balkona ve ya terasa salmayı düşündüm çünkü cam var, yani kaçamaz camı da örtersem çarpmaz. Ama soğuk olduğu için salmak istemiyorum. Odaya salayım diyorum ama pislemesinden çekiniyorum ve salarsam bir yerlere girer ve ya kaçar kolay kolay da alamam. Bir de bir yerini kırmasından korkuyorum. Sizce ne yapayım?

Sanırım 3 aylık falanlar, çok küçük değiller. Mavi olanı balkona ve ya terasa salmayı düşündüm çünkü cam var, yani kaçamaz camı da örtersem çarpmaz. Ama soğuk olduğu için salmak istemiyorum. Odaya salayım diyorum ama pislemesinden çekiniyorum ve salarsam bir yerlere girer ve ya kaçar kolay kolay da alamam. Bir de bir yerini kırmasından korkuyorum. Sizce ne yapayım?
Eğer dişi kuşun varsa ver, erkekler evcilleşir dişiler evcilleşmez. İki tane erkek kuşun varsa anlaşamıyorlarsa birisini ver veya sat. Büyük bir alan/odaya salma kanadını kırarlar.

Geri
Yukarı