Muhabbet kuşu aylık masrafı nedir?

mükemmel hocam ortalama ne kadar sıfırdan küçük 10 tane balık olan akvaryum gibi bir şey kurmak.
İnternetten araştırabilirsiniz hocam 3-4 sene önce merak salmıştım malum geçen seneden beri paraya bir sıfır eklendi uzak kaldım dolayısıyla. Ama çok fazla değişkenlik gösterebiliyordu, isterseniz inanılmaz ucuz veya inanılmaz pahalıya kapatılabilir dekorasyon, akvaryum, pompa falan.

Vallahi muhabbet kuşuna hevesliydim aynı odaya koyacaktım ben dedim ses çıkarır falan ama az olur sizin dediğinize göre kalınmazmış aynı odada o yüzden saldımya

Sesi rahatsız eder. Arada odama alıyorum alarma falan gerek duymuyorum. Bedava hizmet:)

@martinezx Şöyle söyleyeyim muhabbet kuşunun sesini vefatından sonra unutmuştum uzun süreler olmuştu, discorddan bir arkadaşımla konuşurken onun kuşu inanılmaz bir şekilde her zaman ötüyordu neler yaşadığımı bana kısa bir film şeridi gibi hatırlatmıştı.

Arkadaşlar selam. Muhabbet kuşu almayı düşünüyorum aylık ortalama masrafı ne kadardır veteriner masrafı çok mu? Sürekli veteriner falan götürmemize gerek var mı? İlk defa bakacağım tavsiyeleriniz falan var mıdır? Kafesini falan da hep yeni alacağım. @Deva Bulmam @264523 @Tntlost

Eğer kuş obursa fazla masraf çıkabilir. Haftada bir kafesin altını değiştirmek lazım kuşum varken bu yemden alırdım Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi 1 kg Yorumları, Fiyatı - Trendyol

1 tane gaga taşı ve kuş kafeste tek ise ayna daha önemli farklı bir kuş sanıp onunla oynuyor.

Hocam bunlarda hasta olmadığı sürece kedi gibi veterinere gitme olayı, aşı olayı falan yok. Kafesi ise 150-200 civarında bulursunuz diye düşünüyorum. Kafesi falan hallettikten sonra artık alınması gereken tek şeyler yem ve vitamin oluyor. Ara sıra suyu az koyup damlatmanız gerekir. Kaç damla damlatacağınız vitaminden vitamine değişeceği için aldığınız yere sorun. Arada sırada şekerli yemler oluyor kuşlar çok seviyor onu. Biraz büyüdükten sonra onu alın arada. Eğer şu an yavruysa şimdilik kabuklu yem alın sadece.

Eğer kuş obursa fazla masraf çıkabilir. Haftada bir kafesin altını değiştirmek lazım kuşum varken bu yemden alırdım Gold Wings Premium Muhabbet Kuşu Yemi 1 kg Yorumları, Fiyatı - Trendyol

1 tane gaga taşı ve kuş kafeste tek ise ayna daha önemli farklı bir kuş sanıp onunla oynuyor.
Ayna önermem. Kuşlar aynayı farklı kuş sanınca insana ilgisini azaltıyor. Konu sahibine alışması zorlaşır. Ayna almayın. Ama önerdiğiniz yem güzel o yemden alabilir konu sahibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı