Muhabbet Kuşu Cinsiyeti

Nomasko

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Evet sorum açık ve net. :D Bu ikiliden hangisi erkek hangisi kız bilmiyorum anlayan varsa yardım ederse sevinirim. :) Herkes farklı bir şey söylüyor.
IMG_0378.JPG

Hayvanlar aleminde genelde erkekler daha gösterişli oluyor. Her zaman bu yolla ayırt edilememesine karşın ben hareketlerinden anlayabiliyorum. 2 adet sultan papağanım var ve erkek olan. Tabiri caizse sopaya farklı şeyler uyguluyor :ROFL: Ayrıca renkleri daha canlı. Onun nedenide sanırım dişisinin ondan daha büyük olması yediremiyor zavallım :):)

Muhabbet kuşlarında erkek olanın burnu mavi, dişi olanın burnu beyaz olur. Bende var, ondan biliyorum. Büyük ihtimalle tüyleri mavi renkli olan erkek. Ama kesin konuşmamamın nedeni benimkini burnunun masmavi olması. Gördüklerimin de genelde burunları masmavi oluyor. Kesin Dişi-Erkek olduklarına eminseniz büyük ihtimalle beyaz-mavi olan erkek.

Daha doğrusu yeşil olan kesin dişi, ama mavi olan ya erkek, ya dişi. Bence erkek :D

Bence ikisi de erkek.:D Erkek muhabbet kuşlarının burun kısmı mavi,mor falan oluyor. Dişi olanlar daha koyu renkler oluyor. Bakışlarına bakılırsa mavi erkek gibi diğeri dişi gibi bakmış.:D

Hayvanlar aleminde genelde erkekler daha gösterişli oluyor. Her zaman bu yolla ayırt edilememesine karşın ben hareketlerinden anlayabiliyorum. 2 adet sultan papağanım var ve erkek olan. Tabiri caizse sopaya farklı şeyler uyguluyor :ROFL: Ayrıca renkleri daha canlı. Onun nedenide sanırım dişisinin ondan daha büyük olması yediremiyor zavallım :):)
Benimde sultan papağanım var erkek dediler ama bilmiyorum nerden anlayabiliriz?

Arkadaşlar gittim değiştirdim aldığımız kuş hastalıklı çıktı yeşil olan. Şimdi aldığım gayet sağlıklı cevaplarınız için teşekkürler. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı