Muhabbet kuşu çok ürkekleşti ve yemek yemiyor

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba, daha önce hasta olduğuyla alakalı bir konu açmıştım. 2 hafta geçti ve kuşum hiç iyileşmedi hatta daha kötü oldu. Sabah çok halsizdi ve elime bile alsam peki veremeyecek açamayacak durumdaydı. Daha demin kafesinden çıkardım yanıma koydum ve seviyordum. Bir yandan oyun oynadığım için göremedim ancak ayağım takıldı sanırım veya bir şey oldu masada öyle sakince durarken bir anda ürktü. Şu an benden sürekli kaçıyor asla yatıştıramıyorum. Sabah yemliğine yeni yem koydum ancak bir tane bile yememiş. Birkaç tane meyve yedirmeye çalıştım ancak meyvelerden bile korkuyor ve ağzına sürmüyor. Kuşum 1 senedir benimle ve 2 yaşına girmesine 5 ay kaldı. (1.5 yaşında)
Kuşum için ne yapabilirim?
IMG_20231105_163357.jpg

Hocam muhabbet kuşları bazen anlamsız ürkek davranıyor. Stresten olabilir dışkılarını kontrol edin, stresli kuşlar ishal olur. Suyuna vitamin koymaya devam edin. Sevgi göstermeye devam edin.

İshal. Şuan ne suyunu içiyor ne de yem yiyor. Elimle tutup meyve yedirmeye çalıştım ama nafile.
Veterinere götürün hayvanın yemek yemesi lazım.

Hocam üzülmemeye çalışın kuşunuz iyi olucak. İçinizde korku olmasın. Muhabbet kuşları kolay kolay ölmez benim kuşum 10 yıl yaşadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı