Muhabbet kuşu depresyona girdi

gokpeedy

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, muhabbet kuşum 4-5 aydır içine kapanık. Arada bir ötüyor ama o da fazla sürmüyor. YouTube’dan kuş sesi bile açtım ona bile fazla tepki vermiyor. Kafasını arkasına doğru dayıyor ve kafesin altında duruyor. Suyuna vitamin sıktık, limon sıktık ama nafile. En son kafese takılan ballı yemlere benzeyen bir yemi yere koyduk tavsiye üzerine ve olacakları takip ediyoruz. Sizinde önerileriniz, bildikleriniz varsa paylaşabilir misiniz? Bu arada kuşum 3 yaşında.

Merhabalar, muhabbet kuşum 4-5 aydır içine kapanık. Arada bir ötüyor ama o da fazla sürmüyor. YouTube'dan kuş sesi bile açtım ona bile fazla tepki vermiyor. Kafasını arkasına doğru dayıyor ve kafesin altında duruyor. Suyuna vitamin sıktık, limon sıktık ama nafile. En son kafese takılan ballı yemlere benzeyen biryemi yere koyduk tavsiye üzerine ve olacakları takip ediyoruz. Sizinde önerileriniz, bildikleriniz varsa paylaşabilir misiniz? Bu arada kuşum 3 yaşında.

Aman kuşunu evde falan yalnız bırakma, kafesinde ters dönüp öyle beklemesin.

Benim kuşum evde yalnız kaldı kapısını bir şekilde açıp intihar etmiş.

Kafesinde ters dönüp bekler ise vicüdunda yeterince kan kalmaz ve felç olur.

Bizimki ikisini bir yaptı.
Eklemeyi unutmuşum, artık fazla da uçamıyor. İlgilendiğim zaman benden kaçıyor ısırmıyor ama kaçıyor.

Uçamıyor mu uçmuyor mu?

Kuşuna bir eş alabilirsin ve kuşun kafesi küçükse büyük bir kafes alın ve çok karanlık yerlerde tutmayın arada sırada camı kapatıp kuşunuzu izlemesi için camın önüne koyabilirsiniz ve arada sırada evin içinde salın belki kuşunuz üşütmüşde olabilir bu dediklerimi yaparsanız iyi olacağını düşünüyorum eğer işe yaramazsa veterinere götürebilirsiniz.

Aman kuşunu evde falan yalnız bırakma, kafesinde ters dönüp öyle beklemesin.

Benim kuşum evde yalnız kaldı kapısını bir şekilde açıp intihar etmiş.

Kafesinde ters dönüp bekler ise vicüdunda yeterince kan kalmaz ve felç olur.

Bizimki ikisini bir yaptı.

Uçamıyor mu uçmuyor mu?
Kafasını ters döndürüp sırtına doğru yaslıyor kafasını.

Eş almalısınız o zaman.
2 tane denedik. 2’side 2-3 ay sonra öldü. (Beğenmediler sanırım kuşu yoksa bende yapacaktım.) zaten kuşlar gittikten sonra böyle oldu. Dayımlar tatile gittikleri için bize bırakmışlardı kuşlarını zaten ne olduysa ondan sonra oldu.

Merhabalar, muhabbet kuşum 4-5 aydır içine kapanık. Arada bir ötüyor ama o da fazla sürmüyor. YouTube’dan kuş sesi bile açtım ona bile fazla tepki vermiyor. Kafasını arkasına doğru dayıyor ve kafesin altında duruyor. Suyuna vitamin sıktık, limon sıktık ama nafile. En son kafese takılan ballı yemlere benzeyen bir yemi yere koyduk tavsiye üzerine ve olacakları takip ediyoruz. Sizinde önerileriniz, bildikleriniz varsa paylaşabilir misiniz? Bu arada kuşum 3 yaşında.
Öncelikle ılık su ile duş aldırın. Günde 1 2 defa uçurmaya çalışın. Kafesin yerinide değiştirin mümkünse dışarıyı görsün.

Geri
Yukarı