Muhabbet kuşu eşi olmamasına rağmen yumurtladı

Briann0

Decapat
Daha fazla  
Dişi bir muhabbet kuşum var. Eşi olmamasına rağmen yumurtladı ve onu savunuyor. Geçen yıl da bunu yapmıştı. Bir yerde okumuştum karanlıkta bırakınca yumurtlamaz diye. Açıkçası karanlıkta bırakmak istemiyorum yine ve eş almak da istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Dişi bir muhabbet kuşum var. Eşi olmamasına rağmen yumurtladı ve onu savunuyor. Geçen yıl da bunu yapmıştı. Bir yerde okumuştum karanlıkta bırakınca yumurtlamaz diye. Açıkçası karanlıkta bırakmak istemiyorum yine ve eş almak da istemiyorum. Ne yapmalıyım?
Sahiplenmek isteyen birisi çıkabilir. İsteyen varsa iyi olur.

Normal zaten yumurtlamasa sorun olurdu. Yumurtlayacak dişi ise. Savunma kısmını pek bilmiyorum ama zorla alma, alıştıra alıştıra...
Peki eş bulasıya kadar sürekli yumurtlar mı? Kabuğunda protein kullanıyor diye biliyorum ölmesin hayvancağız.

Hocam eş almanız kuş için en iyisi olur ama illa almak istemiyorsanız yumurtasını koruyorsa dokunmayın korumuyorsa atın gitsin veya hatıra için saklayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı