Muhabbet kuşu evcilleşebilir mi?

Ege Akçay

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben 1.5 sene önce biri dişi biri erkek iki tane muhabbet kuşu almıştım fakat tahminimce çift oldukları için bir türlü evcilleştiremedim. Dişi kuş talihsizlik sonucu kaçtı, erkek olan ise uçamıyor. Erkek olan şu anda benden çok korkuyor elime gelmiyor, kaçıyor. Benden korkmasına çok üzülüyorum acaba evcilleştirebilir miyim?

Kafesin kapısını açık bırakıp yemini suyunu verin ve kendi haline bırakın. Sabırlı olup kuşu zorla sevmeye sevdirmeye çalışmazsanız bir süre sonra kendisi gelecektir size

K
Merhaba, ben 1.5 sene önce biri dişi biri erkek iki tane muhabbet kuşu almıştım fakat tahminimce çift oldukları için bir türlü evcilleştiremedim. Dişi kuş talihsizlik sonucu kaçtı, erkek olan ise uçamıyor. Erkek olan şu anda benden çok korkuyor elime gelmiyor, kaçıyor. Benden korkmasına çok üzülüyorum acaba evcilleştirebilir miyim?
Kendi elinizden yemek yedirin, sonra kendisi sevdirecektir yavaş yavaş alisacaktir zaten .

Elinizle yem vermeyi deneyin ve sabırlı olmanız gerekiyor. Kuşun kişiliğiyle alakalı şansınızı deneyin.

Geri
Yukarı