Muhabbet kuşu nasıl eğitilir?

Hocam 8 aylık dedi kuşçu ama yetişkin alışık dedi. Ev ortamından gelmiş daha önce detayını sormadım.
Yavru kuş alacaktım ancak maalesef yavru kalmamış adam aylardır kuş siparişi vermiş onu bekliyormuş.
Ev ortamı yahut ele alışık bir kuş olması yeni ortama girdiği gibi onu el üstünden inmeyecek bir kuş yapmaz, satan adam da bunu biliyordur. Yeni ortam demek baştan alışmak demek kuşlar için. Aynı evde bile farklı odaya koyunca alışamayan kuşlar için fazla iddialı satmış diye düşünüyorum.

Eski kuşumun değerini bilemedim. Muazzam karakterli çok kral bir kuştu. Maalesef 2 hata boyunca ıshal'i geçmedi ve sonunda öldü. Profilimde onun için yaptığım bir video var bakabilirsiniz.

Hocam bir de bence ileride dişi alma daha uzun yaşıyorlar benim 2 erkek kuşumda dişisiz 4 sene yaşadı halada gayet enerjik yaşıyorlar evlilik aşkı öldürür lafı doğruymuş.

Geçmiş olsun, benim de 2 sene önce albino muhabbet kuşum vefat etmişti. Yenisini almaya gönlüm el vermedi.
Teşekkürler. Yenisini almak istedim ben çünkü en azından kuşumu hatırlayabileceğim sanki oymuş gibi davranabileceğim bir kuşum daha olsun istedim. Aynı zamanda önceki kuşumun değerini bilmediğim zamanlara geri dönüp bu kez değerini bilmek istiyorum.

Geri
Yukarı