Yavru muhabbet kuşu nasıl eğitilir?

Hocam kuşları ayırın elinizden geldiğince. Ve salmayın ilk günler kuş korkar daha da alışmaz sakın avucuna alıp sıkma. Birkaç gün sonra kuş ortama alışınca yavaştan parmağını sok ayağına götür kaçarsa da beklet parmağını denendi onaylandı kuşum şu an tamamen evcil. Belki inandırıcı gelmez cam açık olsa bile kaçmıyor eğitim çok önemli.

Bir şey daha o kuş yavru değil gibi duruyor kafasını çekip ekler misin buraya hocam.

Hocam kuşları ayırın elinizden geldiğince. Ve salmayın ilk günler kuş korkar daha da alışmaz sakın avucuna alıp sıkma. Birkaç gün sonra kuş ortama alışınca yavaştan parmağını sok ayağına götür kaçarsa da beklet parmağını denendi onaylandı kuşum şu an tamamen evcil. Belki inandırıcı gelmez cam açık olsa bile kaçmıyor eğitim çok önemli.
Hocam tek kafes var ve erkek kuşum çok azgın olduğu için dişi kuş da zarar vermesin diye kafesten çıkarttım ancak ara ara kafese geri koymam gerekli erkek kuşum da acıkıyor, susuyor. Şu anda erkek olan kafesin üstünde dişi olan saatlerdir yem yiyor. Acaba erkek olan kuşum yüzünden strese girdiği için mi yem yiyor?

Hocam tek kafes var ve erkek kuşum çok azgın olduğu için dişi kuş da zarar vermesin diye kafesten çıkarttım ancak ara ara kafese geri koymam gerekli erkek kuşum da acıkıyor, susuyor. Şu anda erkek olan kafesin üstünde dişi olan saatlerdir yem yiyor. Acaba erkek olan kuşum yüzünden strese girdiği için mi yem yiyor?
Peki bir sorum daha var. Ben sarı olan kuşa ismini nasıl alıştıracağım? İki tane kuş var da.

Strese girse pek hareket etmez, yem yemez, ötmez. Kuşun kafasını buraya ekler misiniz yavru değil gibi duruyor.

Strese girse pek hareket etmez, yem yemez, ötmez. Kuşun kafasını buraya ekler misiniz yavru değil gibi duruyor.
WhatsApp Image 2022-06-20 at 14.19.25 (2).jpeg
WhatsApp Image 2022-06-20 at 14.19.25 (1).jpegWhatsApp Image 2022-06-20 at 14.19.25.jpeg
Böyle.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-20 at 14.19.23.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-20 at 14.19.23.jpeg
    147,2 KB · Görüntüleme: 23
Hocam yavru değil yetişkin bir kuş bu eğitmesi çok zor bir de dişi ise daha da zor.
Hayda. Peki eğitemesem de kendime nasıl alıştırabilirim bu kuşu? Ya da ne yapmalıyım sizce? Erkek kuşum kafese girmek istiyor da.

Hocam yavru değil yetişkin bir kuş bu eğitmesi çok zor bir de dişi ise daha da zor.
Yavru değil demişssiniz ancak sarı kuşun gözleri tamamen siyah. İnternette yavru kuşların gözlerinin tamamen siyah olduğu büyüdükçe gri bir iris ortaya çıktığı ve daha da ilerde koyu gri irisin renginin açılmaya başladığını söylüyor.

Hayda. Peki eğitemesem de kendime nasıl alıştırabilirim bu kuşu? Ya da ne yapmalıyım sizce? Erkek kuşum kafese girmek istiyor da.

Yavru değil demişssiniz ancak sarı kuşun gözleri tamamen siyah. İnternette yavru kuşların gözlerinin tamamen siyah olduğu büyüdükçe gri bir iris ortaya çıktığı ve daha da ileride koyu gri irisin renginin açılmaya başladığını söylüyor.

Kafasında ki çizgilerden anlaşılıyor. Hiç çizgi kalmamış. İnternete yazarsanız çıkar. Benim kuşum şakiri örnek gösterebilirim ilk aldığım da 2 aylikti kafası sadece çizgiydi şu an ise yetişkin olmaya başladığı için böyle.

Yavru değil demişssiniz ancak sarı kuşun gözleri tamamen siyah. İnternette yavru kuşların gözlerinin tamamen siyah olduğu büyüdükçe gri bir iris ortaya çıktığı ve daha da ilerde koyu gri irisin renginin açılmaya başladığdir.
şuraya da bakabilirsiniz

Dosya Ekleri

• 20220620_142352.jpg
    20220620_142352.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 27
Kafasında ki çizgilerden anlaşılıyor. Hiç çizgi kalmamış. İnternete yazarsanız çıkar. Benim kuşum şakiri örnek gösterebilirim ilk aldığım da 2 aylikti kafası sadece çizgiydi şu an ise yetişkin olmaya başladığı için böyle.
Anladım. Peki sizce ne yapmalıyım. Dişi olan kuş canlandı kafesin içinde bir oraya bir buraya gidiyor. Erkek kuşum da kafese girdi aynı şekilde o da. Sizce çiftleşmeleri için bir yuva almalı mıyım? Sizce bu kuş kaç aylık? Benim mavi olan kuşum 5-6 senedir bende.

Anladım. Peki sizce ne yapmalıyım. Dişi olan kuş canlandı kafesin içinde bir oraya bir buraya gidiyor. Erkek kuşum da kafese girdi aynı şekilde o da. Sizce çiftleşmeleri için bir yuva alınır mı? Sizce bu kuş kaç aylık? Benim mavi olan kuşum 5-6 senedir bende.

Cinsiyeti hakkında bir şey diyemem yaşını tahmin etmek zor olur ama yetişkin bir kuş erkek olanda yetişkin eğer anlaşırlarsa öpmeye, yem kusmaya başlar o zaman çiftleşmeye başlayabilirler o durumda alabilirsin, veya şimdi de alabilirsin sana kalmış. Ama önce anlaşmaları lazım.

Geri
Yukarı