Muhabbet kuşu nasıl yıkanır?

Muhabbet kuşu neden yıkanır ki? Kuş zaten kendini temizliyor. Bir defasında elime muhabbet kuşu geçmişti yıkamıştım. Hayvan korkudan kaçıyordu.

Yeni kuş aldım, muhabbet kuşu olarak. Biz ne yapabiliriz? Elimizle tutup suyla falan mı olacak? Hiç bilmiyorum, ondan soruyorum.
Borcama çok az su koy, marul vs de atabilisin içine. Canı isterse girer istemezse girmez zorlama.

Yeni kuş aldım, muhabbet kuşu olarak. Biz ne yapabiliriz? Elimizle tutup suyla falan mı olacak? Hiç bilmiyorum, ondan soruyorum.
Kuşunu özgür bırak aç musluktan suyu avucunu havuz gibi yap kuşun gelsin sudan içsin, kendini yıkasın 2 kuşum var onlara öyle yapıyorum.

Petshoplarda bulabileceğin kuşun yıkanması için küvet benzeri aksesuarlar var. Onlardan alıp kafese koyuyorsun, içine su dolduruyorsun. Kuşun ona alıştığı zaman ve yıkanmak istediği zaman girip kendi işini hallediyor. Zorla yıkamaya çalışmayın strese girebilir, çok hassas oldukları için hemen hasta olabilir.

Şu şekilde kafese takılan banyo kutuları var yazın içine su doldurup kuşunuzu alıştırabilirsiniz.

Biraz da kutunun içerisine marul gibi yeşillikler eklerseniz alışması daha kolay olacaktır.

Muhabbet kuşu neden yıkanır ki? Kuş zaten kendini temizliyor. Bir defasında elime muhabbet kuşu geçmişti yıkamıştım. Hayvan korkudan kaçıyordu.

Zorla yıkamayacaksın serbest bırakacaksın. Bir de yıkamayınca kokuyorlar insan gibi bir de daha sağlıklı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı