Muhabbet kuşu yemi zararlı mı?

sasuk

Femtopat
Daha fazla  
Bugün yem aldım muhabbet kuşum için. Yavru 4 aylık 2 tane kuş için. Arkadaş zehirlersin falan dedi, kullanma dedi ama bir şey olmaz bence. Normal yem, sadece yemin markası Jungle gurme diye bir şey. Bir şey olmaz değil mi? Umarım hızlı geri dönüş gelir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-05-15-05-11-21.jpg
    Screenshot_2024-02-05-15-05-11-21.jpg
    172,2 KB · Görüntüleme: 31
Hediye kraker veriyormuş. Krakerlerle ilgili çok olumsuz bilgiler var. Verilmesi fazla önerilmiyor. Onun yerine dal darı verilebilir.
Arkadaşım yavru kuş için iyi değil dedi doğrumu 4 aylık kuş içinde Sarı darı, Beyaz darı, Kızıl darı, Keten tohumu, Kuş yemi (Aspur), Nijer (Mevsimsel), Vitaminli galeta bunlar var 2 şeyi yemiyorlar atiyorlar

Benim kuş yemişti o markanın ballı yemini.
Yavrumuydu

Hediye kraker veriyormuş. Krakerlerle ilgili çok olumsuz bilgiler var. Verilmesi fazla önerilmiyor. Onun yerine dal darı verilebilir.
Krakeri bende vermedim sadece bunu verdim 4 aylık kuş içinde büyük tohumları yemiyorlar atıyorlar ama

Arkadaşım yavru kuş için iyi değil dedi doğru mu 4 aylık kuş içinde sarı darı, beyaz darı, kızıl darı, keten tohumu, kuşyemi (aspur), Nijer (mevsimsel), vitaminli galeta bunlar var 2 şeyi yemiyorlar atiyorlar.

Yavru muydu?

Yavru ve yetişkin kuşların yem içerikleri aşağı yukarı aynı. Bu yem kuşu zehirlemez ama içiniz rahat etmeyecekse bir tane de yavruyemi alın. Aradaki fark besleyicilik ve vitaminler olabilir. Arada yumurta verin. Vitamin verin. Mutlaka ama mutlaka yemin içine veya ayrı bir kaba kuş kumu koyun.

Yavru ve yetişkin kuşların yem içerikleri aşağı yukarı aynı. Bu yem kuşu zehirlemez ama içiniz rahat etmeyecekse bir tane de yavruyemi alın. Aradaki fark besleyicilik ve vitaminler olabilir. Arada yumurta verin. Vitamin verin. Mutlaka ama mutlaka yemin içine veya ayrı bir kaba kuş kumu koyun.
Tamam çok saolun galeta zararlı diyorlar peki o dogrumu

Tamam çok sağ olun galeta zararlı diyorlar peki o doğru mu?

Ben hiç vermedim. 2 farklı yem ve dal darı ile besliyorum. Eskiden haftada 1 yumurta verirdim pek yemezdi, şimdi kahvaltıda benim tabağıma saldırıyor yumurta yiyor. Yemlerin içerisindeki çiğdemleri falan hiç yemez. Yeşillik yemiyor- domates yiyor. Kuştan kuşa değişiyor. Fazla abartılmadığı sürece farklı gıdalar verilebilir. Yeni bir gıda verdiğinizde mutlaka dışkısını kontrol edin. İshal veya kabız olabilir. Yemlerin içerisinde tohumlardan farklı bir şeyler olmasına gerek yok. Renkli renkli şeyler oluyor, mümkünse o yemleri almayın.

Ben hiç vermedim. 2 farklı yem ve dal darı ile besliyorum. Eskiden haftada 1 yumurta verirdim pek yemezdi, şimdi kahvaltıda benim tabağıma saldırıyor yumurta yiyor. Yemlerin içerisindeki çiğdemleri falan hiç yemez. Yeşillik yemiyor- domates yiyor. Kuştan kuşa değişiyor. Fazla abartılmadığı sürece farklı gıdalar verilebilir. Yeni bir gıda verdiğinizde mutlaka dışkısını kontrol edin. İshal veya kabız olabilir. Yemlerin içerisinde tohumlardan farklı bir şeyler olmasına gerek yok. Renkli renkli şeyler oluyor, mümkünse o yemleri almayın.

Renkli olan şeyleri ayit liyorum bir sorun olurmuş1 ay kullanacağım sonra pet shopdan alacağım israf olmaması icin.

Yeni konular

Geri
Yukarı