Muhabbet kuşum uçamıyor

Desperado14

Picopat
Arkadaşlar 4 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Kanatlarında sorun yok, vitamin veriyorum ve yemesinde problem yok hasta değil. Yaklaşık 1 sene önce eş aldım kuşuma ondan sonra anlaşamadılar zarar verdiği için sattım depresyona girmesin diye ilgilendim tüy dökümü oldu vitamin verdim sorun yoktu. Fakat kuşumu saldığımda sadece yerde yürüyor uçamıyor. Mesela yerden koltuğa uçmak istediğinde yükselemeyip düşüyor.

Ben bu videoyu kuşu yormadan düzenli olarak yaptım sonrasında eskisinden daha iyi uçtu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ciddi bir sorun olabilir bizim kuşun tüyleri döküldükten sonra bir daha uçamadı zaten bir kaç ay sonra vefat etti. Veterinerler çözüm üretemedi.

Arkadaşlar 4 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Kanatlarında sorun yok, vitamin veriyorum ve yemesinde problem yok hasta değil. Yaklaşık 1 sene önce eş aldım kuşuma ondan sonra anlaşamadılar zarar verdiği için sattım depresyona girmesin diye ilgilendim tüy dökümü oldu vitamin verdim sorun yoktu. Fakat kuşumu saldığımda sadece yerde yürüyor uçamıyor. Mesela yerden koltuğa uçmak istediğinde yükselemeyip düşüyor.
Benim tembel sultan papağanımda öyleydi o geldi aklıma, özledim yavrumu. Neyse, sonra kafesini 7/24 açık tutmaya başladım gece yatarken bile, sabah kendi kalkıp kafasına göre takılsın diye. Öyle yapınca tekrar uçmaya başlamıştı. Bide her sabah salonda 2-3 tur uçurur dönüştede koridordan odama kadar uçurturdum öyle öyle düzelmişti. (Tek kalacağı zamanlar kafesini açık bırakmayın.)

Yeni konular

Geri
Yukarı