Muhabbet kuşuna meyve verilir mi?

sasuk

Femtopat
Daha fazla  
4 aylık disi erkek 2 kuşum var onlara portakal verebilir miyim veya kaç günde? Bir dün marul verdim.

Yemlerini aldığım marka guxel değilmiş israf olmasın diye zararlı maddeleri ayitlayip veriyorum o yüzden yanına vitaminde vermek istiyorum.

Multivitamin alabilirsiniz. Bir de kalamar kemiği alın. Dikkat edin alçı değil kemik alacaksınız. Taş olanlar sentetik oluyor ve sağlıklı değil.

En son daldari verdim midesi bozdul sebebi nedir düzeldi şimdi ama.

Birçok sebebi olabilir. Daldarı verebilirsiniz kuşlar çok sever. Genelde yavru kuşlara veririm yemesi en kolay yemdir.

Zaten kendi yumurtalarını da yiyebiliyorlar. Tadını seviyorlar o yüzden. 😁
Haah geçen kusuma verdiğimde yemediler ama beyenmediler galiba birde bir sorum var dışı kuşum masaya geliyor ele gelmiyor elimizden herşeyi yiyor erkek kuşum ele geliyor masaya getirirsem geliyor elimi bırak kafese koydugumda dal darı vb yemiyor nasıl bir çözümü olur bunun

Benimle sofraya oturup yemek yiyen limonumu hatırladım. Birlikte yaşadık 10 sene. Kendi eceli ile öldü.
Geçmiş olsun

Haah geçen kusuma verdiğimde yemediler ama beyenmediler galiba bir de bir sorum var dışı kuşum masaya geliyor ele gelmiyor elimizden her şeyi yiyor erkek kuşum ele geliyor masaya getirirsem geliyor elimi bırak kafese koydugumda dal darı vb yemiyor nasıl bir çözümü olur bunun.

Geçmiş olsun.

Olabilir bütün kuşlar aynı değildir. Yem konusunda tabanına daldarı koyun mutlaka yemek zorunda kalacaktır.

Multivitamin alabilirsiniz. Bir de kalamar kemiği alın. Dikkat edin alçı değil kemik alacaksınız. Taş olanlar sentetik oluyor ve sağlıklı değil.

Birçok sebebi olabilir. Daldarı verebilirsiniz kuşlar çok sever. Genelde yavru kuşlara veririm yemesi en kolay yemdir.

Taş veriyorum kalamar kemigi bulamadım internette abartılı fiyatı var normalde pet shopta 70 TL internette 2/3 katına satılıyor bulunca alacagim daldarinida bozuk olabilir dediler

Olabilir bütün kuşlar aynı değildir. Yem konusunda tabanına daldarı koyun mutlaka yemek zorunda kalacaktır.
Deniyecegim çünkü daldari uygun bir vitamin mecbur yapacagim

Birde sorum var kuşlarım salıncakta ki ahşapbi yiyor bir sorun olurmu pet shop dayı adam kuşları hemen geldiğin gibi koyma dedi erkek kuşu 1 ay sonra aldım dişiden şuan kaça kasıyor yem kusuyor fln hiç bir sorunu yok ciflesmeye bilir dedi bu olurmu

Son düzenleme:
Taş veriyorum kalamar kemigi bulamadım internette abartılı fiyatı var normalde pet shopta 70 TL internette 2/3 katına satılıyor bulunca alacagim daldarinida bozuk olabilir dediler.

Deneyeceğim çünkü daldari uygun bir vitamin mecbur yapacagim.

Bir de sorum var kuşlarım salıncakta ki ahşapbi yiyor bir sorun olur mu pet shop dayı adam kuşları hemen geldiğin gibi koyma dedi erkek kuşu 1 ay sonra aldım dişiden şu an kaça kasıyor yem kusuyor falan hiçbir sorunu yok ciflesmeyebilir dedi bu olur mu?

6 aylık olana kadar bir ara getirme mümkünse. Ayrıca ahşap tünekler en sağlıklısıdır. Üstünde vernik yoksa kemirmelerinde problem yok. Hem tırnak hem gagalarını törpülüyorlar. Ayrıca her kuş eş tutacak diye bir durum yok. Bu sürede çok dikkatli olun. Eş tutmaz ise ayırın hemen yoksa dişi kuş erkeği öldürecektir. Direk öldürür sabahına bulamazsınız kuşu.

Geri
Yukarı