Muhabbet kuşuna yulaf ezmesi yedirmek

dikkatet3806

Centipat
Makaleler
2
Bugün alışveriş yaparken yulaf ezmesi gördüm. Muhabbet kuşuma aldım ödül yemi olarak. Önünde tuttum yemeye başladı 3-4 tane yedi bıraktı. Benim bildiğim, yulafı iştahlıca yiyor. Çekirdek içine benzeyeni diyorum. Yulaf ezmesi sizce boşuna mı aldım? Yoksa pet shoptan yulaf alayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Neredeyse bütün papağan türlerinin deli gibi sevdiği bir yiyecek. Bununla ele gelmeyen tüm kuşlarımı ele alıştırmıştım.

Muhabbet kuşu, sultan papağanı, hint bülbülü, kanarya, cennet papağanı, aklınıza gelen tüm klasik papağanlar bu yiyeceği görünce çıldırıyorlar.

Dediğim gibi, alacak olursanız da kızıl dal darı alın. Sarı dal darı en dandiği ve genelde Çin'den getiriliyor. Kokusundan da anlarsınız zaten.

Tanımam etmem, fakat her kuş yulaf sevmez. Dal darı sevmeyen kuş ise daha görmedim. Dal darı alın, bırakın yulaf ezmesini.

Neredeyse bütün papağan türlerinin deli gibi sevdiği bir yiyecek. Bununla ele gelmeyen tüm kuşlarımı ele alıştırmıştım.

Muhabbet kuşu, sultan papağanı, hint bülbülü, kanarya, cennet papağanı, aklınıza gelen tüm klasik papağanlar bu yiyeceği görünce çıldırıyorlar.

Dediğim gibi, alacak olursanız da kızıl dal darı alın. Sarı dal darı en dandiği ve genelde Çin'den getiriliyor. Kokusundan da anlarsınız zaten.

Tanımam etmem, fakat her kuş yulaf sevmez. Dal darı sevmeyen kuş ise daha görmedim. Dal darı alın, bırakın yulaf ezmesini.
Yulaf ezmesi değil yulaf zaten. Bir de euro Gold kızıl dal darı alacağım 5 li. Yulaf ve kızıl dal darı yani alacağım ikisini de. Sorum ise dal darını ne zaman ne kadar ne aralıklarla vereyim?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı