Muharrem İnce'ye oy verir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam olay inceye oy vermemek değil muharrem inceyi desteleyen kitlenin çoğunluğu 14-15 yaşlarında oy hakları yok kime güvenip inceye oy vereceğiz madem amacımız hükümeti göndermek o zaman kılıçlaroğlu kalıyor tek kılıçlaroğluda malum kişiden sonra en iyi AKP'li ama mecbur ona vermek zorundayız geri dönüşümüz yok ya kazandık ya da kaybettik. Aday tartışması yapacak durumda değiliz,

Dediğiniz bir cümleye bile katılmıyorum. Siz Kk'ya oy atarak ülkenin refah seviyesinin yükseleceğine inanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Koalisyonun içinde birbirinden farklı %1 oy oranına bile sahip olmaya geri görüşlü insanlar var. Seçimi kazanırlarsa bunlar ülke için karar verebilecek yetkiye sahip olacak. Gayriresmi yollarla demirtaş'ın oyları alınmaya çalışılıyor. Kılıçdaroğlu bunca sene Erdoğan'ı bile geçemedi vizyon sahibi biri değil. Oyunuzu istemeye istemeye gidip Kk'ya atmak kadar saçma bir şey yok.

Dediğiniz bir cümleye bile katılmıyorum. Siz Kk'ya oy atarak ülkenin refah seviyesinin yükseleceğine inanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Koalisyonun içinde birbirinden farklı %1 oy oranına bile sahip olmaya geri görüşlü insanlar var. Seçimi kazanırlarsa bunlar ülke için karar verebilecek yetkiye sahip olacak. Gayriresmi yollarla demirtaş'ın oyları alınmaya çalışılıyor. Kılıçdaroğlu bunca sene Erdoğan'ı bile geçemedi vizyon sahibi biri değil. Oyunuzu istemeye istemeye gidip Kk'ya atmak kadar saçma bir şey yok.

Hocam kk ya atmayacaksak şu anda gidip AKP'ye mi basalım incenin kazanamayacağı belli.

Hocam kk ya atmayacaksak şu anda gidip AKP'ye mi basalım incenin kazanamayacağı belli.

Bana göre de ince daha iyi ama mecburuz.

Ne yapalım peki 2. turda boş oy mu atalım? Ben başka alternatif göremedim, sen görüyor musun?

Koalisyon diyerek bile tarafını belli ettin koalisyon lafını yandaş medya kullanıyor.

1. turda verebilirsin AKP %51'i geçemeyeceği için. 2. tura kalamayacak zaten.

Reşit değilim fakat birkaç şey söylemek istiyorum:

Nedir bu "Muharrem İnce" sevdanız? Kendisi yedek aday (?) olarak gösterildiği için alınıp ittifaktan ayrılan bir siyasetçi. Çocukça sebepler yüzünden ittifaktan ayrıldı.

Ayrıca, Cumhur İttifakı'nı biliyorsunuz. Doğru partiye oy vermezseniz ülke yine AKP tarafından yönetilecek, ve aynı ittifakta yer alan Hüda Partisinin politikalarını da biliyorsunuz.

Yani siz ana dilimizin Kürtçe olmasına, ulu önderin "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünün kaldırılmasına, Arapça'nın zorunlu ders olmasına izin mi vereceksiniz?

Saygıdeğer reşit büyüklerim, geleceğimi batırmanıza göz yumamam.

Reşit değilim fakat birkaç şey söylemek istiyorum:

Nedir bu "Muharrem İnce" sevdanız? Kendisi yedek aday (?) olarak gösterildiği için alınıp ittifaktan ayrılan bir siyasetçi. Çocukça sebepler yüzünden ittifaktan ayrıldı.

Ayrıca, Cumhur İttifakı'nı biliyorsunuz. Doğru partiye oy vermezseniz ülke yine AKP tarafından yönetilecek, ve aynı ittifakta yer alan Hüda Partisinin politikalarını da biliyorsunuz.

Yani siz ana dilimizin Kürtçe olmasına, ulu önderin "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünün kaldırılmasına, Arapça'nın zorunlu ders olmasına izin mi vereceksiniz?

Saygıdeğer reşit büyüklerim, geleceğimi batırmanıza göz yumamam.

Dostum öncelikle seninle aynı kuşkuları taşıyoruz, hak veriyorum ancak hak vermediğim konu İnce konusu. Bana göre planı, duruşu olan bir siyasetçi. Açık sözlü olmasından dolayı kazanma ihtimali yok oy kaybediyor ama seni temsil eden bir siyasetçiye yakınlık duyar ona oy verirsin. Çocukça ayrıldığını söylüyorsun ancak fazla araştırmadığını varsayıyorum, bence sebepleri haklı.

Doğru parti nedir? CHP doğru olduğunu düşünüyorsun ama ikisi de birbirinden farksız. Kurdukları masada bile 2 sağcı, 1 etkisiz eleman var. AKP nasıl hüda partisiyle ittifak yapıyorsa CHP'de h*p ile yakınlığı ve desteğinin alındığı biliniyor. İkiside aynı, fark yok. 🙃
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bir iş çevirip seçimi bile alabilirler

Eğer %51 alacaklarsa zaten sen istediğin turda oy ver bir şey değişmez matematiksel olarak ama ben öyle bir şey yapabileceklerini düşünmüyorum. Kaybettiler ve gidecekler.

Vermem. Muhalifsem muhalefetin çoğunlukla toplandığı taraf belli, değilsem zaten Cumhur ittifakına veririm. Adeta kalabalık yapsın diye aday olan başkalarına bence gerek yok. Muharrem İnce zaten girmez seçime, yakın bir tarihte vazgeçebilir diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı