Muhasebe için bilgisayar toplama

Bütçe
3k-4.5k

Okidoki0

Centipat
Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bir büroda kullanılacak bir sistem toplamak istiyoruz, ortalama olarak 3K 4K ekran dahil tutması mümkün müdür? Amaçlar muhasebe ve çeşitli Office programları kullanılıp klasik barkod okuma, kayıt tutulacak (detaylarını ben bilmiyorum bana sadece yardımcı olmam söylendi) ve arada bir takılmak amaçlı boş zamanlarda ufak çaplı oyunlar oynanacak. Mouse klavye kulaklık ufak tefek hoparlörler dahil 3K 4K limit zorlarsak 4.5k tutulursa iyi olduğu söyleniyor. Benim aklımda bir APU sistem toplamak var. Ek olarak hazır sistem toplamayı düşünmüyorum çünkü geç geliyor ve bu sistemin elimizde haftaya cumaya kadar hazır olmasını istiyoruz.
Düşüncelerimi yazayım işlemci olarak R5 3400G düşünüyorum.
RAM olarak sanırsam 8 GB yeterli olacaktır.
Anakart olarak 320M türü düşünüyorum markaya karar vermedim.
Kasaya karar vermedim.
480-500 GB SSD mi yoksa 1TB HDD mi emin değilim.
Ekran konusunda en az 21.5" olmasını istiyoruz, en azından Full HD olmalı.
Fikirleriniz nedir nasıl bir sistem toplayabiliriz, APU sistem yerine başka bir sistem de toplayabilir miyiz? Önerileriniz için teşekkürler.

Pollux 3APU | Game Garaj alın şu bilgisayarı kafanız rahat olsun.
Monitör olarak LG 21.5'lik var onu alabilirsiniz FHD.
Hocam ortalama olarak aynı şeyi düşünmüşüz. Gamegaraj 3 iş gününde yolladığını söylüyor, gerçekten 3 iş gününde yolluyorlarsa iyi olucak bizim için.
Ek olarak bu tarz bütçeye ve kullanım durumu malum olan sisteme APU dizmek doğru mudur yoksa APU en uygun seçenek midir?

Hocam ortalama olarak aynı şeyi düşünmüşüz. GameGaraj 3 iş gününde yolladığını söylüyor, gerçekten 3 iş gününde yolluyorlarsa iyi olacak bizim için.

İstanbul'dan sipariş verdim çarşamba günü Gaziantep'e cuma akşamı cumartesi sabahı gelmişti. 1 ay önce aldım.

Arkadaşlar öncelikle selamlar. Bir büroda kullanılacak bir sistem toplamak istiyoruz, ortalama olarak 3K 4K ekran dahil tutması mümkün müdür? Amaçlar muhasebe ve çeşitli Office programları kullanılıp klasik barkod okuma, kayıt tutulacak (detaylarını ben bilmiyorum bana sadece yardımcı olmam söylendi) ve arada bir takılmak amaçlı boş zamanlarda ufak çaplı oyunlar oynanacak. Mouse klavye kulaklık ufak tefek hoparlörler dahil 3K 4K limit zorlarsak 4.5k tutulursa iyi olduğu söyleniyor. Benim aklımda bir APU sistem toplamak var. Ek olarak hazır sistem toplamayı düşünmüyorum çünkü geç geliyor ve bu sistemin elimizde haftaya cumaya kadar hazır olmasını istiyoruz.
Düşüncelerimi yazayım işlemci olarak R5 3400G düşünüyorum.
RAM olarak sanırsam 8 GB yeterli olacaktır.
Anakart olarak 320M türü düşünüyorum markaya karar vermedim.
Kasaya karar vermedim.
480-500 GB SSD mi yoksa 1TB HDD mi emin değilim.
Ekran konusunda en az 21.5" olmasını istiyoruz, en azından Full HD olmalı.
Fikirleriniz nedir nasıl bir sistem toplayabiliriz, APU sistem yerine başka bir sistem de toplayabilir miyiz? Önerileriniz için teşekkürler.

Selamlar bazı parçaları 2. el almanızı öneririm özellikle 500TL civarına 2. elde çok güzel monitörler bulunuyor bu 1 / işlemci ve RAM kesinlikle 2. el öneririm ekran kartını da en azından bir RX550 alabilirsiniz sıfırı cuma indiriminde bu cuma gelir mi net değil ama 550 civarına kadar düşüyor işlemci için Ryzen 5 2600 1100TL civarı ikinci el bulunuyor hatta 1000 anakart sıfır alın PSU kasa sıfır olsun kasa da ikinci el olabilir uygun bir şey eğer tek PSU güzel bir fiyata bulursanız. En azından 240GB Windows ve Office vb. programları için SSD olsun 150TL'ye ikinci el 1TB sorunsuz diskler çok dolu var piyasada ona da depolama yaparsınız.

Selamlar bazı parçaları 2. el almanızı öneririm özellikle 500TL civarına 2. elde çok güzel monitörler bulunuyor bu 1 / işlemci ve RAM kesinlikle 2. el öneririm ekran kartını da en azından bir RX550 alabilirsiniz sıfırı cuma indiriminde bu cuma gelir mi net değil ama 550 civarına kadar düşüyor işlemci için Ryzen 5 2600 1100TL civarı ikinci el bulunuyor hatta 1000 anakart sıfır alın PSU kasa sıfır olsun kasa da ikinci el olabilir uygun bir şey eğer tek PSU güzel bir fiyata bulursanız. En azından 240GB Windows ve Office vb. programları için SSD olsun 150TL'ye ikinci el 1TB sorunsuz diskler çok dolu var piyasada ona da depolama yaparsınız.
Hocam maalesef yeni bir dükkan açacakları için 2. el fikrine karşı olduklarını söylemişlerdi. Benim elimde olan bir şey değil. Sıfır ürün alınması tercih ediliyor. Peki yukarda da söylediğim gibi bu bütçe civarına APU sistem en ideali midir yoksa ek olarak ekran kartlı bir sistem tercih edilebilir mi?
Amaç en az 5 6 yıl ufak çaplı programlarda ve sistem sağlığı olarak götürebilmesi.

Hocam maalesef yeni bir dükkan açacakları için 2. el fikrine karşı olduklarını söylemişlerdi. Benim elimde olan bir şey değil. Sıfır ürün alınması tercih ediliyor. Peki yukarıda da söylediğim gibi bu bütçe civarına APU sistem en ideali midir yoksa ek olarak ekran kartlı bir sistem tercih edilebilir mi?
Amaç en az 5 6 yıl ufak çaplı programlarda ve sistem sağlığı olarak götürebilmesi.

Sadece ufak çaplı programlarda kullanılacaksa eğer ve sıfır şartı varsa 3400G en ideali gibi duruyor evet 8+8 16 GB çift RAM'de takarsınız güzel olur. Biraz keşke ikinci el sıcak baksalar da 4650g taksak.

Geri
Yukarı