Muhasebe işi yapılır mı?

AntiMadde60

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben muhasebe alanına yönelmek istiyorum. Kursa gidip başlayarak 2 yıllık elektronik mezunuyum. DGS ile işletmeye tamamlamayı düşünüyorum. Muhasebe işi yapan varsa nasıl, yapılabilir mi? Fabrikada çalışıp hor görülmekten bıktım yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılmaz. Staj yaptım ben 9 ay kısaca bulaşmayın.

Sebepleri ile anlatırsan daha güzel olur bence, staj yaptım demişsin belki de gittiğin yerdeki insanlar veya çalışma ortamı kötüydü. Ters yapmak için yazmıyorum ne zorluklarla karşılaştın merak ettim.

Yapılmaz. Staj yaptım ben 9 ay kısaca bulaşmayın.
Neden peki ben mesleğimi yapamıyorum o yüzden düşündüm

Sebepleri ile anlatırsan daha güzel olur bence, staj yaptım demişsin belki de gittiğin yerdeki insanlar veya çalışma ortamı kötüydü. Ters yapmak için yazmıyorum ne zorluklarla karşılaştın merak ettim.
sizin bilginiz var mı bu konuda

Neden peki ben mesleğimi yapamıyorum o yüzden düşündüm.

Sizin bilginiz var mı bu konuda.

Fatura işlemek ayrı bir dert ve uzun sürüyor 2 saat bilgisayarda fatura işlersin yanlış yaparsın tekrar işlersin atıyorum %18 KDV'lik faturayı %8 işlersin. Eğer çalışdığın yerde stajyer yoksa çayı, sağa sola, dosyaları sen götürürsün. Kafa yoran bir meslek ve maaşı asgari ücret çalışırsın 2 yıllık okursan. Asgari ücret çalışmak istemiyorsan 4 yıl ve Mali müşavir olacaksan 3 yıl staj yapmak gerek. Her yerde aynı saygıyı göstermiyor zaten çalışanlar sabah akşam bilgisayar başında olduklarından dolayı ters insanlarla karşılaşırşın her yerde aynı değil ama sen bilirsin.

Neden peki ben mesleğimi yapamıyorum o yüzden düşündüm.

Sizin bilginiz var mı bu konuda.

Ben satın almadayım ama muhasebe ile çok işimiz var, sistem benim üzerimden yürüdüğü için onların eksiğini göremediğini bize soruyorlar, hiç gidip ne yaptıklarına bakmadım ama.

Fatura işlemek ayrı bir dert ve uzun sürüyor 2 saat bilgisayarda fatura işlersin yanlış yaparsın tekrar işlersin atıyorum %18 KDV'lik faturayı %8 işlersin. Eğer çalışdığın yerde stajyer yoksa çayı, sağa sola, dosyaları sen götürürsün. Kafa yoran bir meslek ve maaşı asgari ücret çalışırsın 2 yıllık okursan. Asgari ücret çalışmak istemiyorsan 4 yıl ve Mali müşavir olacaksan 3 yıl staj yapmak gerek. Her yerde aynı saygıyı göstermiyor zaten çalışanlar sabah akşam bilgisayar başında olduklarından dolayı ters insanlarla karşılaşırşın her yerde aynı değil ama sen bilirsin.
Birde benim mesleği anlatayım sana akşama kadar sayı verirler şu kadar kartı test et ya da yap diye atıyorum 100 tane yaptın sınır 120 bugün sınırın altında niye kaldın diye günlük hesap verirsin. Üstüne üstlük ofis ortamı değildir gürültü kıyamet çalıştığın ortamda yanına kenarına su şişesi koysan yasak molalar zaten fena robot gibisin ve kötü bir ortamdasın aldığın maaş asgari ücretten en fazla 1000 lira fazla oluyor şimdi bunlarla kıyaslayınca boşuna okumuşum diyorum üstelik mesaisi de bitmiyor 2 hafta boyunca 13 saat çalıştım haftasonları dahil bıktım yani. Sence hangisi

Ben satın almadayım ama muhasebe ile çok işimiz var, sistem benim üzerimden yürüdüğü için onların eksiğini göremediğini bize soruyorlar, hiç gidip ne yaptıklarına bakmadım ama.
Son çalıştığım yerde satın almacılar vardı ellerinde kahveyle geziyorlardı bizse iki dk yerimizden kalksak üretim müdürü hemen dibimizde biterdi bir nevi kölelik bizim ki

Bir de benim mesleği anlatayım sana akşama kadar sayı verirler şu kadar kartı test et ya da yap diye atıyorum 100 tane yaptın sınır 120 bugün sınırın altında niye kaldın diye günlük hesap verirsin. Üstüne üstlük ofis ortamı değildir gürültü kıyamet çalıştığın ortamda yanına kenarına su şişesi koysan yasak molalar zaten fena robot gibisin ve kötü bir ortamdasın aldığın maaş asgari ücretten en fazla 1000 lira fazla oluyor şimdi bunlarla kıyaslayınca boşuna okumuşum diyorum üstelik mesaisi de bitmiyor 2 hafta boyunca 13 saat çalıştım hafta sonları dahil bıktım yani. Sence hangisi.

Hocam eğer okuyacaksanız uçak teknolojisi okuyun iki yıllık bir tane Instagram'dan bu bölümü okuyan birisini takip ediyorum maaşları 800 dolardan başlıyor. Bu bölümü okuyacağım ben.

Hocam eğer okuyacaksanız uçak teknolojisi okuyun iki yıllık bir tane Instagram'dan bu bölümü okuyan birisini takip ediyorum maaşları 800 dolardan başlıyor. Bu bölümü okuyacağım ben.
Ben Elektronik okudum üstüne lisans tamamlayacağım işletme üzerine.. Uçak bölümü mezunu olmak ve işe girmek torpil demektir çevremde var ondan biliyorum. Sizce benim mesleğe kıyasla nasıl muhasebe

Geri
Yukarı