Muhasebe Performans Ödevi Yapılmalı mı?

70409

Kilopat
İyi akşamlar şimdi bizim muhasebe dersi var, hoca bir performans ödevi verdi karman çorman, bir değişik ödev araştırma ödevi ne değil, kimse anlamadı. Hoca da yurt dışında seminere gitti dersle ilgili geçen hafta da yoktu, bu hafta da olmayacak. Hoca performansı unutmuştur diyoruz, nereden biliyorsunuz diyorsanız hoca not almıyor, biraz da unutkan misal bugün ödev verdi, haftaya dersimiz var biz hatırlatmasak ödevler yapıldı mı ? Ödevleri çıkarın demiyor, direkt dersi işlemeye geçiyor. Şimdi biz de öyle yapalım diyoruz aradan baya zaman geçti hoca unutmuştur, hatırlamaz aradan kaynar diyoruz, Muhasebemiz de iyi, sınavdan da iyi not alacağız, hoca aklına gelmez, dönünce de mutlu olur diyoruz. Ama ben ve birkaç arkadaş diyoruz ki arkadaşlara şimdi biz performans ödevini yapmadık tamam hoca unuttu ama dönem sonu ne olacak, 2 tane performans girecekken bunlar bana performans getirmedi deyip tüm sınıfa 0 vermeyecek mi diyoruz, yok tüm sınıfa 0 veremez, zaten sınav notlarımızda iyi olacak, arada kaynar gider diyorlar. Biz de aga niye vermesin hakkı yani isterse verir öyle bir kural yok ki, birimiz arasın hocayı performans ödevini değiştirsin, araştırma ödevi versin diyoruz, hemen diyorlar olmaz sakın aramayın hoca unutmuştur, orada geziyor aklına bile gelmez. Şimdi siz ararsınız aklına getirirsiniz performansı değiştirmez, mal gibi kalırız diyorlar. Sizce ne yapmalıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoca madem unutkan birisi hatırlatmamak daha iyi bir seçenek gibi duruyor. Fakat;

Hoca dönem sonunda performans notlarını sisteme girerken bir belgeye dayanarak girmeli, bunun için de size verdiği ödevi dayanak göstermeli. Ödev karışık, kimse anlamadı diyorsunuz.

Tüm sınıfa ödev getirmediği için sıfır puan verirse de ''hocam siz yanlış hatırlıyorsunuz, ödev vermediniz'' deyin. :ROFL:

Yerinizde olsam önce hocayla iletişime geçerdim. Ödevin konusunu değiştirmesini rica ederdim. Ödevin konusunu kimse anlamıyorsa doğal olarak ödev getiren birisi de olmayacak. Hocanız ödevin konusunu değiştirmiyorsa kendisinden ödevi nasıl yapacağınıza dair detaylı bilgi almalısınız.

Muhasebenin ders saati çok olduğundan ortalamaya etkisi de çok olur. Boşlanacak bir ders değil.

Riske atmaya bile değmez.
Ben de 12. sınıf Bilgisayarlı Muhasebe öğrencisiyim. Mezun da diyebilirsiniz.
Verilen ödevi bana atabilir misiniz buradan?
Belki ne olduğunu çözebilirim.

Riske atmaya bile değmez.
Ben de 12. sınıf Bilgisayarlı Muhasebe öğrencisiyim. Mezun da diyebilirsiniz.
Verilen ödevi bana atabilir misiniz buradan?
Belki ne olduğunu çözebilirim.

Hocam aslında sıkıntı şu; Forumda muhasebe bilen, veya muhasebe hakkında azıcık bilgisi olan dediğimi anlar da. Şimdi hoca bize dedi performans olarak dosyalarınızı kontrol edeceğim dedi, Dosyaya da biz derste doldurduğumuz belgeleri, çıktı çıkardığımız belgeleri koyuyoruz. Derste işletme defteri dolduruyoruz. Arkadaşın biri dedi ki: "Hocam biz bu işletme defterine bilgileri kafamıza göre mi dolduruyoruz, yazıyoruz?" dedi. Hoca: "Hayır. Olur mu? Belgelere göre dolduruyoruz, ben size niye fatura doldurttum?" dedi. Daha sonra kadın dedi ki bunu da ekleyeyim performansınıza, hem dosya getirin kontrol edeyim, hem de dosyadaki belgeleri işletme defterine geçirin dedi. Sıkıntı burada oldu. Bizim işletme defterine geçireceğimiz pek bir belge yok ki 4 5 tane fatura var o kadar.

Ödeviniz gayet açık zaten.
Elinde 4-5 tane fatura varsa bunları kayıt edersin. Gayet kolay zaten ödev. Ödevden kaçmak gibi bir hataya düşmeyin sakın.
İşletme defteri doldurduğunuza göre Muhasebe-1 dersi görüyorsunuz demektir.
Daha durun bunun Muhasebe-2'si var, Maliyet Muhasebesi var :)
Ayrıca Muhasebe'de takıldığınız nokta olursa bana sorabilirsiniz.

Ödeviniz gayet açık zaten.
Elinde 4-5 tane fatura varsa bunları kayıt edersin. Gayet kolay zaten ödev. Ödevden kaçmak gibi bir hataya düşmeyin sakın.
İşletme defteri doldurduğunuza göre Muhasebe-1 dersi görüyorsunuz demektir.
Daha durun bunun Muhasebe-2'si var, Maliyet Muhasebesi var :)
Ayrıca Muhasebe'de takıldığınız nokta olursa bana sorabilirsiniz.
Teşekkürler, benim abim ve babam Mali Müşavir onlardan yardım alıyorum da bu dosyaya bağlı olduğu için aynı olmuyor. Biraz karışık oluyor babama sorunca.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı