Muhasebecimiz düşük meblağlı gider faturalarını "gider olarak geçerli değil" diyor

#GoLdEnShOt#

Decapat
Yer
ALANYA
Daha fazla  
Meslek
Programmer
Muhasebecim 50-100-150-200-300 gibi küçük meblağdaki gider faturalarını onlara vermememi söylüyor. Gider olarak sayılmıyor mu düşük mevlaılı faturalar? Yoksa muhasabecim sadece kendi menfaatini düşünerek gider faturası olarak verme mi diyor düşük mevlalı faturaları?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhasebecinizi değiştirmenizde fayda var gibi gözüküyor. Gider faturalarının alt sınırı üst sınırı olmaz. Gider giderdir. Sadece her türlü harcamayı gider olarak gösteremezsiniz. Hadi 50-100!e ufak diyor da 200-300 TL gider az mıymış yav?​

Nasıl gider olmaz ya? Düşün 5 işçin var öğle yemeklerinde adamlara gidip 150 liraya yemek alacaksın ve bunu şirketin gider kalemine yazamayacak mısın? Benim muhasebe ile hiç alakam yok ama o kadar saçma geldi ki anlatamam.

Muhasebecinizi değiştirmenizde fayda var gibi gözüküyor. Gider faturalarının alt sınırı üst sınırı olmaz. Gider giderdir. Sadece her türlü harcamayı gider olarak gösteremezsiniz. Hadi 50-100!e ufak diyor da 200-300 TL gider az mıymış yav?
Genelde teknoloji harcaması oluyor dükkanın.Aydınlatma vs. esnafız ve çok büyük giderler yapmamıza gerek kalmıyor devamlı.Fakat düşük bir mevlada olsa vergiden düşmesi daha iyi olur diye düşünüyorum.Fakat muhasebecim bunlar düşük mevla diyip duruyor.Ne yapmalıyım hocam ne öneririsin ? Dükkan kuyumcu dükkanı.
Uğraşmamak için öyle diyordur, hala pompacılar 100tl benzin fişlerini şirketlere satıyor.
Genelde teknoloji harcaması oluyor dükkanın.Aydınlatma vs. esnafız ve çok büyük giderler yapmamıza gerek kalmıyor devamlı.Fakat düşük bir mevlada olsa vergiden düşmesi daha iyi olur diye düşünüyorum.Fakat muhasebecim bunlar düşük mevla diyip duruyor.Ne yapmalıyım hocam ne öneririsin ? Dükkan kuyumcu dükkanı.
Ben mali müşavirim. Öyle birşey yok.
Sizce uğraşmamak için mi diyor ??? kuyumcu dükkanı.Esnafız ve genelde aydınlatma ve elektirikle ilgili harcamalarımız oluyor tesisiat led lamba vs. Böle giderler küçük mevla olsa bile gösterilmesi gerek miyor mu hocam???

Sizce uğraşmamak için mi diyor ??? kuyumcu dükkanı.Esnafız ve genelde aydınlatma ve elektirikle ilgili harcamalarımız oluyor tesisiat led lamba vs. Böle giderler küçük mevla olsa bile gösterilmesi gerek miyor mu hocam???
Uğraşmamak için öyle söylemiş. Yaptığınız işle ilgili tüm giderleri gösterebilirsiniz. Hatta şöyle söyleyeyim, elemanı dolmuşla biryere gönderdiniz, dolmuş parasını bile masraf yazabilirsiniz.

Muhasebecinizi değiştirmenizde fayda var gibi gözüküyor. Gider faturalarının alt sınırı üst sınırı olmaz. Gider giderdir. Sadece her türlü harcamayı gider olarak gösteremezsiniz. Hadi 50-100!e ufak diyor da 200-300 TL gider az mıymış yav?

Hocam işlerinizden sıkılmayacak aldığı kirayı hakedecek bir muhasebeci bulun, esnaf arkadaşlarınıza aile dostlarınıza sorun illaki vardır canı gönülden yapacak :)

Yeni konular

Geri
Yukarı