Muhtarlığa adaylık koymak

Sevgili arkadaşlar, şöyle bir broşür bastırmak istiyorum. Sözlü olarak da kendimi ifade edeceğim değerli mahalle sakinlerimize. Şimdiden bir 500 oy topladım 1 günde :)

Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sizinde fikirleriniz varsa lütfen belirtin.

Değerli ve birbirinden saygıdeğer alacamescit mahalle sakinleri; öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Ben ismet Eren yetimoğulları 03.12.1992 Edirne merkez doğumluyum.

5 sene kadar Bodrum'un çeşitli semtlerinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yaptım.

Daha sonrasında kuşadasına, şu an ikamet etmekte olduğum alacamescit mahallesine taşındım.

Yaptığım araştırmalar ve gözlemler sonucunda mahallemizde ki birçok eksiği ve yapılacak olanları tespit ettim.

Yapacağım icraatlara gelecek olursak;

Öncelikle 65+ yaş üstü, gazi ve engelli mahalle sakinlerimize önem vereceğimi belirtmek isterim.

1-) saygıdeğer büyüklerimizin aylık olarak elektrik ve su faturalarını yatırmak istiyorum.

2) saygıdeğer büyüklerimizin haftalık market alışverisini veyahut pazar alışverişlerini yapacağım.

3-) saygıdeğer büyüklerimizin maaşlarını talep olduğu taktirde alıp kendilerine teslim edeceğim.

4-) mahallemizde ne kadar durumu olmayan, yardıma ihtiyacı olanlar varsa onların kim olduğunu tespit edip; onların sesi olmak istiyorum. Gerek erzak, gerek para yardımı almaları için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

5-) sonrasında mahallemizin gerek altyapı sorunları olsun, gerek başka sorunları olsun mahallemizi daha da güzelleştirmek için çalışacağım.

Saygılarımla arz ederim.

Hocam ama ilk okullardaki gibi şunu yapacağım bunu yapacağım deyip yapmazsanız sıkıntı çıkar. Başkan değilsiniz, silerler sizi haritadan elektrik yatırmak falan her ay yüklü iş gibi emin misiniz?

Yürü be reis! Tüm Sosyal'in oyu sana :D.
Şaka bir yana bence güzel vaatler olmuş. Umarım seçimi kazanırsınız. Bastıracağınız broşüre yapacağınız vaatlerin resmini koyun. Mesela yaşlı birisinin alışverişini yapıp verirken, yüzleri gizleyerek broşüre koyabilirsiniz.
Tabii ki de neden olmasın. Herşey o güzel insanlar için.

Bu saydıklarını yapmak uzun vadede çok zor. Ama eğer bu konuda gerçekten içinden gelen buysa başarılar dilerim.
Uzun vade olsa bile mahalledeki kişileri tanıyıp onlara her türlü desteği ve yardımı sağlayacağım..

Hocam peki o paraları nereden bulacaksınız? Bizim köy muhtarına 500 TL mi ne veriyorlardı galiba.
Benim para bulmama gerek yok. Zaten bir asgarî ücret maaş alacağım. Onların ihtiyaçları kendi bütçeleriyle karşılanacaktır.

Sizden tek ricam verdiğiniz sözleri tutmanız. Eğer sözlerinizi tutarsanız uzuuuun seneler bile iktidarda kalabilirsiniz :D
Teşekkürler efendim. Çok incesiniz.
Yapacağınız icraatların 3/5'i yaşlılara hitap ediyor. Mahalle yaşlı çoğunlukta mı?
Hayır tabii ki de. Mahallemizde genci yaşlısı her kesimden insan var. Sadece öncelik yaşlılara. Gençlerimiz ve esnafımız için konuyu sonra ele alırız.
Hocam ama ilk okullardaki gibi şunu yapacağım bunu yapacağım deyip yapmazsanız sıkıntı çıkar. Başkan değilsiniz, silerler sizi haritadan elektrik yatırmak falan her ay yüklü iş gibi emin misiniz?
Kesinlikle değil. Bu işin üstesinden gelebilirim.. Saygılar.

Sevgili arkadaşlar, şöyle bir broşür bastırmak istiyorum. Sözlü olarak da kendimi ifade edeceğim değerli mahalle sakinlerimize. Şimdiden bir 500 oy topladım 1 günde :)

Ne düşünüyorsunuz bu konuda? Sizinde fikirleriniz varsa lütfen belirtin.

Değerli ve birbirinden saygıdeğer alacamescit mahalle sakinleri; Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. Ben ismet Eren yetimoğulları 03.12.1992 Edirne merkez doğumluyum.

5 sene kadar Bodrum'un çeşitli semtlerinde özel güvenlik görevlisi olarak görev yaptım.

Daha sonrasında Kuşadasına, şu an ikamet etmekte olduğum alacamescit mahallesine taşındım.

Yaptığım araştırmalar ve gözlemler sonucunda mahallemizde ki birçok eksiği ve yapılacak olanları tespit ettim.

Yapacağım icraatlara gelecek olursak;

Öncelikle 65+ yaş üstü, gazi ve engelli mahalle sakinlerimize önem vereceğimi belirtmek isterim.

1-) Saygıdeğer büyüklerimizin aylık olarak elektrik ve su faturalarını yatırmak istiyorum.

2) Saygıdeğer büyüklerimizin Haftalık market alışverisini veyahut pazar alışverişlerini yapacağım.

3-) Saygıdeğer büyüklerimizin maaşlarını talep olduğu taktirde alıp kendilerine teslim edeceğim.

4-) Mahallemizde ne kadar durumu olmayan, yardıma ihtiyacı olanlar varsa onların kim olduğunu tespit edip; onların sesi olmak istiyorum. Gerek erzak, gerek para yardımı almaları için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

5-) Sonrasında mahallemizin gerek altyapı sorunları olsun, gerek başka sorunları olsun mahallemizi daha da güzelleştirmek için çalışacağım.

Saygılarımla arz ederim.
Size tavsiyem daha büyük, yapamayacağınız icraatlar da söyleyin.

Mahalle muhtarları genellikle o mahallede yıllarca yaşamış ve herkes tarafından tanınıp sevilen insanlardan seçilir. Oy zamanı geldiğinde birçok muhtar adayı okulların önünde broşür dağıtır ama hiçbir işe yaramaz. Burada ileri yaştakiler için bahsettiğin şeyleri bugün de yapabilirsin. Hatta bugünden yapmaya başlarsan ancak bir şansın olabilir. Mahalleye yeni taşınıp rastgele bir isme oy verecekler dışında bir şansın olmaz diğer türlü.

Mahalle muhtarları genellikle o mahallede yıllarca yaşamış ve herkes tarafından tanınıp sevilen insanlardan seçilir. Oy zamanı geldiğinde birçok muhtar adayı okulların önünde broşür dağıtır ama hiçbir işe yaramaz. Burada ileri yaştakiler için bahsettiğin şeyleri bugün de yapabilirsin. Hatta bugünden yapmaya başlarsan ancak bir şansın olabilir. Mahalleye yeni taşınıp rastgele bir isme oy verecekler dışında bir şansın olmaz diğer türlü.
Haklı olabilirsiniz düşüncelerinize saygı duyuyorum. Ama genede kendimi yavaş yavaş tanıyorum. Gerek esnaf, gerek mahalleli olsun.. Sağlıklı günler.

Geri
Yukarı