Multi-device F Klavye

Cemil Tekin

Centipat
Merhaba.

Ofisimde çok uzun zamandır High Sierra işletim sistemli bir iMac kullanıyorum. Son zamanlarda çalışma platformuma bir de Windows 10 PC eklendi ve ikisini de aktif olarak kullanma zorunluluğu doğdu.

Tahmin edilebileceği gibi alışkın olduğum F klavyeden bence çok kullanışsız olan Q klavyeye geçmek yeterince zor iken, bir de ikisini de aynı anda kullanmam gerekiyor ki bu da bir süre sonra beyinde ciddi yanmalara sebep oluyor.

Eskiden synergy gibi uygulamalar ile tek klavye ile iki bilgisayarı aynı anda komuta etmek mümkün idi ancak kopyala yapıştır ya da sürükle bırak durumlarında ciddi sorunlar oluyordu. Bu sorunlar iOS ile Windows arasında olunca işler daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyordu.

Neyse ki Logitech gibi firmaların multi- device ya da Flow adı altında ürünleri çıktı da sorun çözüldü gibi görünüyor, ancak...

Benim ihtiyacım olan multi-device özelliği olan bir F klavye...Q bulabiliyorum ama F bulamıyorum. Nasıl bulabilirim? Nereden bulabilirim?

Bu konuda bilgisi, deneyimi, daha önce kullanmışlığı ve öğrenmişliği olan varsa fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim.
Fotoğraftaki kalabalıktan biran önce kurtulmam gerek.

Dosya Ekleri

• 20200611_150318.jpg
    20200611_150318.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı