MultiBeast'i kullandıktan sonra hata alıyorum!

romeri

Hectopat
Tekrar merhaba; yine yeniden bir sorunla karşınızdayım.

Arkadaşlar, bütün başlangıç parametrelerini denedikten sonra, PCIRootUID=0 ile kurulumu gerçekleştirdim. Hiç sıkıntı yaratmadan kuruldu (tahmin ettiğimden kolaymış aslında) velev ki kablosuz internet ve ses sorunu olduğu için ve tabii ki usb'yi kullanmadan boot edebilmesi için Multibeast'i kullandım ve sonra o lanet Kernel Panic hatasını aldım. (o an bütün hayallerim suya düştü) Sizce neden böyle bir sorun olmuş olabilir, bir çözümü var mıdır? Bilirkişiler cevaplarını esirgemezse sevinirim. İyi forumlar...

Resim aşağıda;

Not: "Fotoğrafı tost makinesiyle mi çektin be adam" diye düşünebilirsiniz, evet öyle yaptım. :)

Multibeasttan sonra hata alıyorsanız seçimlerinizi yanlış yaptığınızdan olabilir..

Kusura bakmayın şu an ekran görüntüsü alamıyorum, daha doğrusu almayı bilmiyorum. :D Benim kablosuz ağ bağdaştırıcım Atheros AR8151, MultiBeast'te Atherosu seçmem gerekmiyor mu? Altında yazan açıklama aşağıda.

Hatanın nereden kaynaklandığını anlamak için sadece emin olduğum driver'ı yüklemiştim.

Enables Atheros AR8132 Fast Ethernet, AR8131 Gigabit Ethernet, AR8151 v1.0 Gigabit Ethernet, AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet, AR8152 v1.1 Fast Ethernet and AR8152 v2.0 Fast Ethernet controllers. Created by maolj and updated by thecandle. Installs AtherosL1cEthernet.kext in /System/Library/Extensions/IONetworkingFamily.kext/Contents/PlugIns.

BUSRATIO Hakkında bilgilendirme: Busratio yalnızca gerekli durumlarda Arrandale i3 -i5 -i7 (intelHD 5700) kullanan işlemciler için kullanılır.Sandybridge ve iyvbridge için geresizdir... İşlemcinizin hızı neyse turboboost dışında normal hızı örnek 2500mhz /133= 18.7 onu tam sayıya tamamlıyoruz, busratio=19 oluyor...

- - - Güncellendi - - -

@romeri Bilgisayarının tüm özelliklerini yazmanız gerek neler seçmeniz gerektiği konusunda bilgilendirebilmemiz için..

BUSRATIO Hakkında bilgilendirme: Busratio yalnızca gerekli durumlarda Arrandale i3 -i5 -i7 (intelHD 5700) kullanan işlemciler için kullanılır.Sandybridge ve iyvbridge için geresizdir... İşlemcinizin hızı neyse turboboost dışında normal hızı örnek 2500mhz /133= 18.7 onu tam sayıya tamamlıyoruz, busratio=19 oluyor...

- - - Güncellendi - - -

@romeri Bilgisayarının tüm özelliklerini yazmanız gerek neler seçmeniz gerektiği konusunda bilgilendirebilmemiz için..

Yazayım yazmasınada onu nasıl yapıcam hiç bilmiyorum işin doğrusu. Bilgisayarda sadece Mountain Lion yüklü durumda, ee haliyle bu platforma biraz yabancıyım, hangi programla nasıl öğrenebileceğimi anlatabilirseniz çok sevinirim. :)

Masaüstümü laptopmu? Laptopsa adı nedir, hangi sürümdür.. Masaüstü ise anakart nedir, işlemci nedir, ekran kartı nedir?

Multibeastta seçmeniz gerekenler fakat bu lion için mountain lion kurduysanız bu seçenekleri bulmanız gerekli
Kod:
Easybeast InstallSystem utilities (rebuild caches/repair utilities)
Audio – VoodooHDA 0.2.72
Miscellaneous – FakeSMC plugins 
PS/2Keyboard/Mice and Trackpads
Maolj's AtherosL1cEthernet
Boot options – 32 bit GraphicsEnabler=no
System Definition – Macbook Pro 8,1
Use kernel cache
Renesas usb3.0 in mb: Ingen forskjell
IOUSB family rollback: ingen forskjell
Generate Cstates/Pstates

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı