Çözüldü Multimedya tuşları önceliği Spotify'a vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Benker

Kilopat
Yer
Adana, Turkey
Daha fazla  
Klavyedeki multimedya tuşları, ben kurcalayana kadar Spotify'ı mükemmel idare ediyordu. Ama biryerleri kurcaladım ve şimdi önceliği Spotify'dan alıp YouTube'a verdi.

Eskiden play/pause düğmesine bastığımda müziği durdurup ya da çalmaya başlıyordum. Oysa şimdi müzik yerine tarayıcının açık sekmelerindeki youtube videolarını durdurup/oynatıyor.

Mesela oyuna girdiğimde Spotify'da çalan müziği durdurmak istediğimde müzik duracağına, durdurulmuş bir Youtube videosu çalışmaya başlıyor. Cümbüşü durdurup oyuna dönmek için alt/tab ile geri gelip hem tarayıcıyı hem de Spotify'ı ayrı ayrı elle kapatmam gerekiyor. Kısacası rahatım kaçtı, sorunu format atmadan çözebilir miyim?

Çözüm
chrome://flags/

Yukarıdaki url'ye gidin ve arama kutusuna "Hardware Media Key Handling" yazıp aratın. Çıkan özelliği sağ taraftan "Disabled" hale getirin ve tarayıcıyı yeniden başlatın. İşte bu kadar :)

Sizin kurcalamanızla olduğunu düşünmüyorum, geçtiğimiz haftalarda güncelleme ile bu özellik getirildi.
Öncelik hangi yerdeyse onu kullanır, ayardan kaynaklanan bir durum değil bu. Eğer spotify arkaplanda olupta, Chrome'da müzik varsa öncelik Chrome'a veriyor. Bu zaten böyleydi, bende de böyle.

chrome://flags/

Yukarıdaki url'ye gidin ve arama kutusuna "Hardware Media Key Handling" yazıp aratın. Çıkan özelliği sağ taraftan "Disabled" hale getirin ve tarayıcıyı yeniden başlatın. İşte bu kadar :)

Sizin kurcalamanızla olduğunu düşünmüyorum, geçtiğimiz haftalarda güncelleme ile bu özellik getirildi.

Çözüm
Sorunum çözüldü çok teşekkür ediyorum.

Belki belirttiğiniz gibi bir güncelleme sonrasında olmuştur. Fakat sorunun başlangıcından çok kısa bir süre önce bir yeri kurcalayıp, Youtube ile multimedya tuşlarını ilişkilendiren bir seçeneği tik'lediğimi hatırlıyorum. Ama daha sonra o kurcaladığım yerin windows ayarları mı yoksa klavye yazılımı mı olduğunu bulamamıştım. Belki de Chrome ayarlarını kurcalarken olmuştu.

İlgilenen herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı