Çözüldü Mushkin SSD Sağlığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

psychomax13

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
English Teacher
Dostlar, SSD diskim konusunda yardım istiyorum. Windows 10 diske bir şeyler yazarken vs. yüzde 100 disk kullanma sorunu yaşıyorum. Acaba SSD diskimin ömrü mü sıkıntıya girdi merak ettim. Aşağıdaki testi inceler misiniz?

395229

Çözüm
Son bir güncelleme yapma gereği duydum. Mushkin Chronos SSD gerçekten ölü durumda arkadaşlar. Bu yukarıdaki test yanıltmasın kimseyi. Taktığım farklı bilgisayarda şu an unexpected Store exception mavi ekran hatası vermekte. Bu da SSD sorununa işaret ediyor. İyi ki yeni bir SSD alıp hemen kurtulmuşum. Bu son güncellemedir.

Disk kullanımı konusunda sıkıntı çekenler ilk olarak HDD veya SSD sağlıklarını kontrol ederlerse iyi olur.
HD Tune SSD testi için pek sağlıklı veri vermiyor. Mushkin Enhanced Chronos 240GB kullanıyorsunuz. Dilerseniz FW güncellemesi yapın.

Risk size ait.

FW güncellemesi konusunda biraz şüpheliyim. SSD'nin yüzde yüzde takılıp kalmasından korkuyorum artık ve C üzerinde çok fazla işlem yapmamaya çalışıyorum. SSD sağlık durumunu da şöyle bırakayım. Kalan ömür yüzde 52 görünüyor. Sizce değişim zamanı gelmiş mi yoksa sıkıntı yok ve FW güncellemesi bir umut olabilir mi?

395242

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şekilde doğrudur umarım.

395258

Crystaldiskmark ile de bir test yaptım sonuçlar böyle. Sanırım yazma oranı çok düşük. Bir gariplik var gibi.

395313

Son düzenleme:
Kesinlikle normal değil. Dilerseniz Secure Erase yapabilirsiniz. SSD'nizin emeklilik vakti yaklaşmış. Mushkin pek önermeyeceğim bundan sonra demek ki. Zaten geçmişte hiç önermedim SSD'sini ama bundan sonra ekstra not ettim.

Kesinlikle normal değil. Dilerseniz Secure Erase yapabilirsiniz. SSD'nizin emeklilik vakti yaklaşmış. Mushkin pek önermeyeceğim bundan sonra demek ki. Zaten geçmişte hiç önermedim SSD'sini ama bundan sonra ekstra not ettim.
Şu an 5. yılını doldurmak üzere. Samsung Evo siparişimi de vermiş bulunuyorum amazondaki indirimi kaçırmak istemedim. Sorunlarımı hep windows 10'da aradım ancak SSD kaynaklı olabileceği hiç aklıma gelmemişti.
İlginiz için teşekkür ederim.

Normal, bugünlerde moda bu.

Merhaba tekrar. Mushkin SSD başka bir bilgisayara takıp temiz kurulum yaptım. O bilgisayarda sorun çıkarmadan çalıştı ve test değerleri şu şekilde:

IMG_6969.JPG

Benim merak ettiğim konu benim kendi laptopumda neden böyle bir sorun olmuş olabileceği. İlginç geldi bayağı. Neyse bu vesileyle yeni ve daha hızlı SSD sahibi oldum o ayrı. Mushkin bence beş sene sonunda yüzde 54 kalan ömür ile bu sonucu veriyorsa iyi geldi bana.
Ayrıca yeni aldığım kendi bilgisayarımda Samsung Evo 860 250GB test sonucu da şöyle:

Image1558442758.165246.jpg

Son bir güncelleme yapma gereği duydum. Mushkin Chronos SSD gerçekten ölü durumda arkadaşlar. Bu yukarıdaki test yanıltmasın kimseyi. Taktığım farklı bilgisayarda şu an unexpected Store exception mavi ekran hatası vermekte. Bu da SSD sorununa işaret ediyor. İyi ki yeni bir SSD alıp hemen kurtulmuşum. Bu son güncellemedir.

Disk kullanımı konusunda sıkıntı çekenler ilk olarak HDD veya SSD sağlıklarını kontrol ederlerse iyi olur.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı