Musluk damlatıyor ne yapmalıyım?

xLord_07

Kilopat
Daha fazla  
Musluk damlatıyor, açtım contasında zedelenme olmuş değiştirdim damlatıyor yeni musluk taktım sıfır yine damlatıyor. Sebebi ne olabilir ki yok mudur çözümü?

Saniyede 1 damla.

Musluk damlatıyor, açtım contasında zedelenme olmuş değiştirdim damlatıyor yeni musluk taktım sıfır yine damlatıyor. Sebebi ne olabilir ki yok mudur çözümü?

Saniyede 1 damla.

YouTube bu gibi konularda daha güzel bir kaynak. Açılmayan bir balkon kapımız vardı mesela, YouTube sayesinde kilit vs. kırmadan kapı açmış oldum :D

@@ue666

Ağzından.
@@21584
Contası sıfır önceden sızdırıyordu çok akıyordu değiştirince damlama şeklinde devam ediyor akıntı.
@@MehmetS00
YouTube'a çok baktım :D güzel şeyler var gerçektende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır musluğun damlatmaması lazım, muslukta problem olabilir. Eski musluğun içi çatlamış olabilir, bu yüzden conta değiştirseniz de damlama devam edebilir. Eski musluğa yeni musluk başı taktıysanız bu durumda yine sorun devam eder. Komple yeni musluk taktığınızı söylemişsiniz. Yeni muslukta da problem olabilir belki. Musluğun ağzından olmasa başka ihtimaller düşünürdüm ama mevcut şartlarda musluk sıkıntılı. Aldığınız yere götürüp değiştirin bence.

@@ue666
Uzun yorum için teşekkürler. Muslukta arıza yok ucu başı her yeri gıcır gıcır Koçtaş`tan aldım :) Musluk yuvasında içinde çatlak var herhalde minnacık dediğiniz gibi. Artık damlasında alt kata damlamasın :D :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Musluğun ağzı deyince musluktan şüphelendim hocam. Bağlantı yerinde sorun varsa (bu hafta başıma geldi) oranın değişmesi lazım. Oraya sardığınız teflon bant, musluğu ne kadar sıktığınız vs. damlama şiddetini etkiler ama yine de değişim şart. Açıkta ise kolay, değilse duvarın o kısmını kırmak gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı