Musluk Suyu İçilmeli mi?

Bir videoda İstanbuldaki suların içinde florür olduğunu duymuştum ve videonun açıklama kısmında videonun içeriğini doğrular nitelikte bir belgenin linki vardı.Belgede ne yazdığını aşağıya resim olarak bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• t.PNG
    t.PNG
    10,3 KB · Görüntüleme: 58
Istanbul'da 10 seneden uzun sure yatili kaldim. Musluk suyu icmek zorunda kaldigim zamanlar oldu. Bunye alisti heralde, ilk baslarda ben de cok hastalaniyordum. Artik icmiyorum tabi. Fakat soyle bir yan etkisi oldu, hic bir yerde musluk suyu icmemeye basladim. Basimiza bir sey gelebilir dusuncesiyle gidip kaynak suyu aliyorum.

Amerika'da dayinin tekine musluk suyu icilir mi diye sordum, burasi 3. Dunya ulkesi degil, tabi icebilirsin diye ayar yedim. Hala aklimdadir : )

Şehirden şehire göre değişiyor bu durum. Musluktan akan temiz ve sağlıklı olduktan sonra neden içilmesin ki. Adana'da yıllardır içitim ve halen oraya gittikçe içerim tereddüt etmeden.

Musluk suyu kadar tadı iğrenç bir su daha hayatımda ben tüketmedim kardeşim. Gerçekten çok iğrenç. Damacana varken neden musluktan içeyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı