Musluktan su içiyor musunuz?

İçindeki klor seviyesi fazla olduğu için, içmiyorum.

Musluktan gelen sertlikteki suyu içmek mümkün değil maalesef. Sağlıksız falan kesinlikle değil lakin çok sert. Klor büyük bir sıkıntı değil arkadaşlar sırf o yüzden içmiyorsanız bir şişeye doldurun 5 dakika bekleyin o klor uçar zaten.

Arıtma sistemi kurma önerisini verseniz anlarım durumunuzu da.

"Bunlar yetmezmiş gibi plastik tüketimini de artırıyoruz. Parti fark etmeksizin bu yöneticiler kimlere çalışıyorlar?"

Şöyle demenizin manası ne acaba? Cam olarak satılsa ücreti 2-3 katına çıkacak çünkü. Temel ihtiyaca da o kadar para vereceksek, çok işimiz var.
İşte buradaki asıl mesele arıtma sistemine ihtiyaç duymanızdır. En temel ihtiyaçlarınızdan biri size sağlanmıyor, alternatifler aratıyorsa bunu sorgulamamız gerekmiyor mu? Bu durum öncelikle muhteşem bir coğrafyaya sahip ülkemize sonra o coğrafyada yaşayan bizlere bir hakaret değil midir?

İşte buradaki asıl mesele arıtma sistemine ihtiyaç duymanızdır. En temel ihtiyaçlarınızdan biri size sağlanmıyor, alternatifler aratıyorsa bunu sorgulamamız gerekmiyor mu? Bu durum öncelikle muhteşem bir coğrafyaya sahip ülkemize sonra o coğrafyada yaşayan bizlere bir hakaret değil midir?
Arıtma sistemi alternatif bir yol bizim ülkemizde. Her evde yok maalesef.

Ama insanların o kadar derdi var ki, o kadar farklı sorunlar var ki kimse çıkıp bizim arıtma sistemi kullanmamız gerek, herkese böyle bir hizmet olması gerek diyemiyor.

Bizim ülkede maalesef böyle bir şey söylenmesi çok zor.

Dediğiniz soruna gelinmesi için daha çok var.

Bölgeye göre değişir, bulunduğum bölgedeki çeşme suları temiz içilebilir. Büyük şehirlerde içilecek gibi değiller.

Kışın havalar soğuduktan sonra kar yağdıktan sonra su içilebilir hale geliyor ama gene de içmiyorum. 1.5 litre pet şişe su alıyorum tadı güzel ama o pet atığından aşırı rahatsızım. Arıtma sistemlerinde oluşabilecek bakteri sorunundan dolayı o tarafa bulaşmak istemedim. Üstüne gelen suyun yüzde 50'si atık olarak gidere veriliyormuş ondan dolayı mantıksız gelmişti.

Ustam sanırım İsveç'te yapılan bir villanın üretimini izledim o adamlar bile filtre kullanıyordu. Hatta bu 3 filtreli sistemlerden ev girişine koymuşlar. Orası Türkiye'den kat kat fazla yağmur ve kar alıyor. Ama durum farklıda olabilir aşırı bilgili değilim.

Bölgeye göre değişir, bulunduğum bölgedeki çeşme suları temiz içilebilir. Büyük şehirlerde içilecek gibi değiller.

Ben pet şişeye Kızılırmak suyunun Ankara'ya bağlanması sonrası başlamıştım. Çeşme suyu içilemeyecek kadar kötüleşmişti. Yeni yapılan bir binada oturuyorum hatlar yeni ama 40 yıllık binanın bir çeşmesinden akan suyun kokusu bile farklıydı. Çok etken var kaliteyi etkileyen

Geri
Yukarı