Muşta taşımak yasak mı?

575412

Decipat
Arkadaşlarla genelde okul çıkışı parkta takılıyoruz. Son 1-2 haftadır Hasımlarım da karşısındaki parkta oluyor. Herhangi bir kavga çıkma ihtimaline karşı muşta taşırsam bir sıkıntı olur mu? (Onlarda 2-3 kişide çakı falan oluyor. Kendimi koruma amaçlı taşımak istiyordum

6136 sayılı Ateşli Silah ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 4/1 maddesi uyarınca “Ülke içinde kama, hançer, saldırma, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri aletlerin yapımı yasaktır.” Aynı Kanunun 5. maddesine göre, madde 4/1 kapsamındaki bıçak ve aletlerin taşınması ve bulundurulması yasaktır. Buna göre, 6136 sayılı Kanun kapsamında muşta yapımı yasak olduğu gibi taşınması ve bulundurulması da yasaktır.

6136 sayılı Ateşli Silah ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 4/1 maddesi uyarınca “Ülke içinde kama, hançer, saldırma, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri aletlerin yapımı yasaktır.”

Arkadaşlarla genelde okul çıkışı parkta takılıyoruz. Son 1-2 haftadır Hasımlarım da karşısındaki parkta oluyor. Herhangi bir kavga çıkma ihtimaline karşı muşta taşırsam bir sıkıntı olur mu? (Onlarda 2-3 kişide çakı falan oluyor. Kendimi koruma amaçlı taşımak istiyordum
Eğer karşındakine muşta ile vurursan uğraşır durursun. Ama sadece show amaçlı ise taşı.

6136 sayılı Ateşli Silah ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 4/1 maddesi uyarınca “Ülke içinde kama, hançer, saldırma, topuz, topuzlu kamçı, boğma teli veya zinciri, muşta ile salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere özel nitelikteki benzeri aletlerin yapımı yasaktır.” Aynı Kanunun 5. maddesine göre, madde 4/1 kapsamındaki bıçak ve aletlerin taşınması ve bulundurulması yasaktır. Buna göre, 6136 sayılı Kanun kapsamında muşta yapımı yasak olduğu gibi taşınması ve bulundurulması da yasaktır.

Biliyorum gördüm zaten hocam. Ama normal parkta falan otururken üstümüzü arama ihtimalleri yüksek mi?

Arkadaşlarla genelde okul çıkışı parkta takılıyoruz. Son 1-2 haftadır hasımlarım da karşısındaki parkta oluyor. Herhangi bir kavga çıkma ihtimaline karşı muşta taşırsam bir sıkıntı olur mu? (onlarda 2-3 kişide çakı falan oluyor. Kendimi koruma amaçlı taşımak istiyordum.

Yakalanmadığın sürece bir şey olmaz fakat yakalanırsan işlediğin suça göre ceza alırsın. Ben taşımanı pek tavsiye etmem açıkçası.

Biliyorum gördüm zaten hocam. Ama normal parkta falan otururken üstümüzü arama ihtimalleri yüksek mi?
Eğer kekolar gibi dolaşıyorsanız etrafta yüksek ve en az 4 5 kişi dolaşıyosanız daha yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı