Mustafa Kemal Atatürk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Silah arkadaşlarıyla birlikte bu vatanı düşmanlardan temizlemiş, her ne kadar dinsizmiş gibi gösterilse de İslam dinini hurafe bataklığından kurtarmak için çalışmış, akla ve bilime önem vermiş büyük bir liderdir. Elbette bazı hataları olmuştur ancak hatasız kul olmaz.

Yabancıların, Türkler'den daha çok saygı duyduğu, dünyaya 1 kere gelir dediğimiz lider. Herkes gibi o da insandı. Hata yapmak insana mahsustur. Olaya dümdüz bakıp sadece yanlışlarına bakanlar gidip bi' aynanın karşısına oturup kendi yanlışlarını düşünsün.

Cahil kesimin bu sözü söyleyen bir adama atıp tutmasını garip karşılamıyorum gerçi.

cb81e8973b5b20e80985ee8203ecbaf3.jpg

Daha önce attığım link içinde vardı ama bir de buraya yazıyım.
UNESCO'nun Atatürk tanımı:
Atatürk, uluslar arası anlayış, iş birliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı gözetmeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.

Nasıl ki Selçuklu, Osmanlı- Ertuğrul, Faith, Yavuz, Kanuni atam ve ceddimse Atatürk te benim ceddimdir.
Bu millet hem O'na hem de O'ndan öncekilere çok şeyler borçludur. Kimse haklarını ödeyemez.
Şahsım adına ben hiçbirini birbirinden ayrımam.

Allah hepsinden razı olsun ki biz bugün bu vatan ve bu topraklara sahibiz.
Umarım ki kıymetini biliriz, birlik ve beraberlik içerisinde çok daha uzun yıllar bu millet yaşar...

Dünya üzerinde 26 farklı ülkede ismi heykel, büst, anıt ve caddelere verilen ancak sadece kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyetinde hatıralarına saygısızlık yapılan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu. Cumhuriyet tarihinin en büyük ve Türk tarihinin ise en büyük liderlerinden birisidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı