Bütün Ümidim Gençliktedir - Mustafa Kemal Atatürk

OlkyNs

Decapat
Makaleler
73
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yorum Yapmıyorum.

Scorp, TikTok gibi aptallaştıran uygulamalar yüzünden bu durumdayız zaten. Tabii, şuan gençler -yani ben ve benim yaş grubum- bunları izliyor, bunlardan çekiyor v.s. Kardeşim var söylüyorum "Bak bunları aptallar yapar sen aptal mısın?" v.s v.s verdiği cevap, "sana ne" bu. Sonra tekrar izliyor. Orada aptal hareketleri yapıyor, saçma şarkıları dinliyor, bir de Anime ve elbette olmazsa olmaz, BTS ve BlackPin(g)k hayranı. Anlatıyorum v.s v.s. Yok birinden girip öbüründen çıkıyor. Bu aptal gruplar, uygulamalar, düzenlemeler yüzünden bu gençlik Atatürkçü ama daha Atatürk'ün ne demek olduğunu, ne anlama geldiğini ve hatta Atatürk'ün ne zaman doğduğunu bilmeyen, 23 Nisan'da ne olduğunu bilmediği halde Atatürkçü(!) olduğunu söyleyenler var. Şaka gibi. :(

Arkadaşlar sonunda bu iş eğitimden geçiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir arkadaş çok mütevazi bir şekilde ABD'de okuduğu lise hakkında bir Vlog çekmiş. Bakın ne kadar mutlular ve huzurlular. Bizim ülkede sanki eğitim "Şu gençleri bir araya toplayalım da millete bulaşmasın, birbirlerini yesinler" kafasında. Amaç kümese toplamak gibi yani. Haliye ABD'nin genci okula isteyerek ve mutlu gidince ülkenin dinamik nüfüsü gelecekte hayatlarını daha başarılı geçiriyor.

Bizim ülkenin 15 - 16 yaş gençlerinin birbirleri arasında sevgi ve daha önemlisi bir saygı yok. İnanın insanlar okula gitmek istemiyor. (Belli bir kesim hariç)
Bunun nedeni okumak istememeleri veya okul ortamı denilen kitle ile hep çatışma halinde olmaları vs. gibi nedenler.

Eğitim olmadan o ülkenin geleceğinden bahsedemezsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı