Mutlu musunuz?

Ailemi ele alırsak mutluyum, bulunduğumuz sıkıntılı günleri ele alırsak rezil durumdayım, yaşadığım ülkeyi ele alırsak mutsuzum. Hepsinin ortalamasında ise mutluluk oranım 4/10 diyebilirim.

Mutluyum, en azından ülkemde iç savaş yok, sakin bir yerde yaşıyorum. En azından Afganistan'da doğmadım, orta halli bir ailede yaşıyorum Türkiye'de. En azından RX 580'li bilgisayarım ile istediğim her oyunu fena sayılmayan ayarlarda oynayabiliyorum. :)

Pek sayılmaz fakat buna da şükür. Daha kötü de olabilirdi.

Ülkenin durumunu düşününce üzülüyorum. Fakat kendimi animasyonda geliştirip iyi bir üniversiteyi okuyarak yurtdışına gitme hedefimin olması, beni bir miktar gelecek kaygısından uzak tutuyor.

Allah'a şükür sağlığım yerinde ve bir evim var, temiz su ve yiyeceğim var, gece olunca yumuşak bir yatakta uyuyorum, internete erişebiliyorum, bir okulda kaydım var, arkadaşlarım var. Bu saydıklarım mutlu olmak için yetmez mi güzel insan? Mutluluk her zaman parayla gelmez. Bazen sahip olduklarınla yetinip haline şükretmelisin. Şükretmezsen daha iyilerini elde edemezsin.

Geri
Yukarı