Mutsuzum

mehmet alp0000

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben alp 17 yaşındayım. Hayatımda şu an yaşadığım kafa karışıklığı beni çok rahatsız ediyor ve buraya içimi dökmek istiyorum belki benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olabilir.
Öncelikle gerçekten çok mutsuzum ileriki hayatımla kaygılar içerisindeyim şu an beni en çok mutsuz eden hadise ise iyi bir bilgisayar alamıyor olmam ailemin durumu yetmiyor. 1-2 sene öncesinde olsaydık zor da olsa alabilirdik ama şu an imkansız.
Bazı insanların kendini motive etmek için yaptığı şeyler vardır; spor yapmak, bisiklet sürmek, resim yapmak...
Ama beni motive kaynağım güzel bir bilgisayarımın olmasıydı komik gelebilir ve benim bağımlı olduğum gibi düşünceler gelebilir. Aklınıza bunun içinde kendime bağımlı olmadığımı kanıtlamak için 4 ay boyunca hiç bilgisayar oynamadığım bir araştırma yaptım. Bu 4 ay boyunca resim yaptım ders çalıştım spor yaptım ama sonunda anladım ki bunların hiçbiri akşam güzelce PC de güzel grafiklerde oyun oynamanın bilgisayar parçalarını araştırmanın yazılım kodlama öğrenmenin ötesinde değildi. Bir RTX ekran kartına sahip olup ışıklı mışıklı bir kasam olsa inanılmaz güzel olurdu. İşte sıkıntı burada başlıyor ben bağımlı değilim bilgisayar parçalarına ilgim var araştırıyorum. Yapılışını mühendisliğini bunu seviyorum. Ama bunları sadece istiyorum yapamıyorum. Ailem alamıyor bana bilgisayar bu ekonomide. Sevdiğim hobileri yapamıyorum ve bu benim ders çalışmama da engel oluyor. 10.sınıfta okul birincisi oldum en yüksek notlarla ama hep üzüntüyle çalıştım. İçimde bir eksiklik vardı yabancı uyruklu gördüğüm yaşıtımlar bilgisayarlarda inanılmaz eğleniyor ve çok istiyorum bende çok.
Ders çalışırken gerçekten bunu istemiyorum ben şu an onlar gibi eğlenmek istiyorum. Derse zaten çalışabiliyorum istediğim zaman bunu başarabildiğimi gördüm ama böyle mutlu değilim. Seneye üniversite sınavım var ama ne yapacağımı bilmiyorum. Nereyi kazancam istediklerimi alabilecek miyim? Şu an senelerim mutsuz geçiyor bunun tek çözümü bu sınavı kazanmak mı yani keşke bir bilgisayar alabilecek durumumuz olsaydı daha mutlu olacaktım. Yoksa bu çok basit şeyleri yapamadığım böyle bir yerden gitmeli miyim dilmi öğreneyim ne yapayım neden bunları yaşıyorum bilmiyorum. Bize bunları yaşatıyorlar işte o yüzden gitmek istiyorum ya da ben pes edeceğim her şeye geçen kırtasiyeye gittim defter kalem aldım. 100 TL'ye yakın tuttu bu ülkeye her bakışımda isteklerim daha inanılmaz hale geliyor. Çok basitinden yolda adam yürüyor düşünüyor ben 10 yıl çalışsam da istediklerimi elde edemicem zaten neden hırsızlık yapmayayım buna değer. Başka biri yolda yürüyor düşünüyor neden ben şunun telefonunu çalmayayım zaten hayatım boyunca elde edemicem buna değer ya da şu Afganlar süriyeliler adam gelmiş sahibinden de 1+1 daire altına açıklama yazmış. Arap bir adam Türkler aramasın diye sen kimin ülkesinde daire alıp kime satamıyorsun ben daha durmak istemiyorum burada kurtulun nereden koparabiliyorsanız koparın. Bu ülkeden ben daha bir şey yapmak istemiyorum burada kötülük içimizde yavaş yavaş doğuyor ve bir eşik değer var bu ülkede onunda altına düşersek daha geri dönüşümüz olmayacak çok az kaldı o değerin altına düşmemize ben bu kadar söylemek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı