MUX Switch nedir?

TheHope0

Hectopat
MUX Switch nedir? Faydası/Zararı nelerdir? Laptop kullanıyorum, GTX 1650 Ti, 16 GB RAM, 10300H i5. ex: 150-200FPS alırken Valorant'ta şu sıralar 50 FPS'e kadar drop yemeye başladım. Diğer oyunlarda da aynı şekilde düşük FPS problemleri yaşıyorum.

MUX, işlemcinizin dahili grafik birimini tamamen devre dışı bırakıp sadece harici grafik işlemcisini kullanmanıza yarayan bir özellik.
Masaüstü bilgisayarınızdaki gibi düşünün, sürekli o kart kullanılırsa zamanla normal bir şekilde yıpranır fakat zararı yok sanırsam.

MUX, işlemcinizin dahili grafik birimini tamamen devre dışı bırakıp sadece harici grafik işlemcisini kullanmanıza yarayan bir özellik.
Masaüstü bilgisayarınızdaki gibi düşünün, sürekli o kart kullanılırsa zamanla normal bir şekilde yıpranır fakat zararı yok sanırsam.

Yani ben yüksek performansla bir oyun çalıştırsam yine bir şey fark etmiyor. FPS açısından.

Yani ben yüksek performansla bir oyun çalıştırsam yine bir şey fark etmiyor. FPS açısından.

Ediyor tabi. Sen oyunu harici ekran kartiyla calistirsan bile sistem dahili grafik birimine kaynak ayirir yine de. MUX komple tum kaynagi harici karta aktarmani sagliyor.

164074003160.jpeg

Zararı yok aksine faydası var. Fakat maliyeti yüksek.

Yuksek degil. O MUX Switch donanimsal bir ozellik. O cipin tanesi 1 dolardir belki daha ucuz buyuk capli sirketler icin. Universitenin ilk yillarinda logic gates ile cok fazla devre uzerinde calistik. Elle islem yaptigim cipler kendileri.

Eder tabii ki.
Çalışması için üretilen bir kartı çalıştırmak neden yıpratsın ki? Üretim amacı bu.

Bir kartı 5 yıl çalıştırdığında performans kaybetmez mi? O şekilde işte.
MUX yüzünden değil, kartın normal ömrü dahilinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı