MUX Switch ve MUX Switch olan cihazlar hakkında sohbet

MUX her oyunda fark yaratıyor sadece yüksek FPS veren oyunlarda değil maalesef. MUX'lu bir 3070 laptop masaüstü 215 Watt 2080 performansı verirken MUX'suz olan laptop 115 Watt 2070 Super ile aynı performansı veriyor.
Gerçekten o kadar büyük fark yaratıyor mu hocam?

MUX her oyunda fark yaratıyor sadece yüksek FPS veren oyunlarda değil maalesef. MUX'lu bir 3070 laptop masaüstü 215 Watt 2080 performansı verirken MUX'suz olan laptop 115 Watt 2070 Super ile aynı performansı veriyor.
Hocam aradaki fark AAA oyunlarda 5-8 FPS fark ediyor hocam ki bu çok dikkate alınacak bir değer değil.

Hocam o kadar fark yok ne yazık ki yanlış bilgilendirme yapmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sizin Dual Channel ile çözdüğünüz konularda sonradan FPS değerlerini paylaşan var mıydı? Onlar bize yardımcı olur diye düşünüyorum. Hatırladıklarınızı atabilir misiniz?

O kadar devasa bir fark yok bildiğim kadarıyla. Özellikle RDR2, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda fark neredeyse yok.

Hocam sizin Dual Channel ile çözdüğünüz konularda sonradan FPS değerlerini paylaşan var mıydı? Onlar bize yardımcı olur diye düşünüyorum. Hatırladıklarınızı atabilir misiniz?
Hocam bu konudaki arkadaş CS:GO gibi oyunlarda 90-110 FPS alıyordu GTX 1650 Ti ile sonra çift kanal yaptı FPS değerleri normale döndü hocam. Konuyu okursanız görürsünüz.
O kadar devasa bir fark yok bildiğim kadarıyla. Özellikle RDR2, Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda fark neredeyse yok.
Bende o şekilde biliyorum hocam AAA oyunlarda fark yok gibi bir şey. Tabii ki A kalite oyunlarda fark oluyor ki bunu da çift kanal RAM kime önerdiysem farkın %80-%90 azaldığını söylüyor. Bu dediğim % değerler RTX 20 ve GTX 16 serisi için geçerlidir hocam, RTX 30 serisi için artık ne yazık ki çift kanal RAM günü kurtaramıyor gibi duruyor. Tabii daha RTX 30 serisi olan bir cihaza FPS sorunu yüzünden çift kanal RAM önermedim. Yani günü kurtarır mı? Teoride hayır ama pratikte denenmediği için kesin bir "kurtaramaz" diyemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…