MX 110 CS:GO düşük FPS

Emir Bozat

Hectopat
Yer
Yalova/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyiz aga.
Selamlar.
Lenovo laptopum var.
Intel(r) Core(tm) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz işlemcim var.
8 GB RAM.
MX110 var.
Fakat 1920'de 5-10FPS alıyorum en düşük ayarlarda.
1366ya alınca FPS 50 oluyor.
Neden kaynaklanıyor olabiliriz.
Nasıl düzeltebilirim?

Dizüstü bilgisayarınızda iki tane CPU mevcut ise - biri Intel diğeri NVIDIA gibi - bu videoyu izleyerek NVIDIA ile çalışıp çalışmadığına emin olabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

V-Sync olsa FPS 60'a takılı kalmaz mı?
V-Sync rekabetçi oyunlarda ciddi FPS düşüşlerine yol açıyor, 60 FPS alınmasa bile kapatılmalıdır.

Hocam NVIDIA denetim masasından güç tüketimi ve kalityi yüksek performansa alın şarj biraz hızlı bitebilir ama yüksek fpz alırsınız ayrıca Full HD oynamanızı önermem odaklanamazsınız 1024x768 oynayabilirsiniz.

Her şeyinin güç tasarrufunda olmadığına emin ol. NVIDIA, Intel, güç seçenekleri vs...
CS:GO ayarlarındaki oyun kısmında dizüstü güç tasarrufu açıksa kapat.
Windows ayarlarından ekranının kaç Hz olduğunu ve çözünürlüğünü kontrol et düşük Hz de ya da çözünürlükte oynuyor olabilirsin.

Bunlardan hiçbiri işe yaramadıysa bize CS:GO içinde CPU GPU sıcaklık kullanım vs bilgilerini atman gerekiyor.

Laptop şarjda değil mi?

Şarjdayken evet.
Her şeyinin güç tasarrufunda olmadığına emin ol. NVIDIA, Intel, güç seçenekleri vs...
CS:GO ayarlarındaki oyun kısmında dizüstü güç tasarrufu açıksa kapat.
Windows ayarlarından ekranının kaç Hz olduğunu ve çözünürlüğünü kontrol et düşük Hz de ya da çözünürlükte oynuyor olabilirsin.

Bunlardan hiçbiri işe yaramadıysa bize CS:GO içinde CPU GPU sıcaklık kullanım vs bilgilerini atman gerekiyor.

Her şey performansda.

Hocam NVIDIA denetim masasından güç tüketimi ve kalityi yüksek performansa alın şarj biraz hızlı bitebilir ama yüksek fpz alırsınız ayrıca Full HD oynamanızı önermem odaklanamazsınız 1024x768 oynayabilirsiniz.

Performansda.
MX110'u moderatörler yazmış ben sadece CS:GO düşük FPS yazdım.

Oyun modundan CS:GO'yu seçip tekrar deneme şansınız var mıdır acaba? Değerler çok düşük çünkü.

Nasıl seçeceğim?
Bakın.
Screenshot_4.png

Bir de böyle bir şey var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    2,9 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    19,2 KB · Görüntüleme: 27

Geri