MX 230 LOL FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

palatial

Centipat
Merhabalar bende 10.nesil i5, 8 RAM, 2 ekran kartı MX 230.
Daha 2 hafta önce aldığım bir bilgisayar var LOL'de en yüksekte 130-140 FPS alıyorum orta yükseğe alıyorum 60'a sabitlediğimde arada drop yiyorum 57-55-50'ye düşüyor ve bu gözle görülür bir şekilde hissediliyor FPS'i 100 sabitlesem bu sefer 80-90 drop yiyorum yani kaça sabitlesem drop yiyorum mutlaka o ayara göre.

Yeni aldığınız için ısınma sorunu diyemeyiz yine de sıcaklık değerlerine bak, sürücülerini güncelle, 8 gb ram LOL için yeterlidir, arka planda işlemciyi yoracak programlar çalışıyor mu bak ve MSI afterburner programından cpu-gpu değerlerini kontrol et.

Son düzenleme:
FPS düşmesine bir şey demeyeceğim ama bunun sıkıntısını yaşamamanız lazım. Örneğin ekranınız 60 Hz ise 130 140 FPS'de alsanız 60 FPS gibi görürsünüz. Monitör bunu sınırlar. Yani FPS kilidini kaldırıp rahatlıkla sıkıntı olmadan oyununuzu oynayabilirsiniz. 90 FPS ile 120 FPS arasındaki farkı görmessiniz. Eğer FPS sayacı açık değilse bunu anlamazsınız zaten.
Burada daha detaylı bir şekilde anlatıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni aldığınız için ısınma sorunu diyemeyiz yine de sıcaklık değerlerine bak, sürücülerini güncelle, 8 gb ram LOL için yeterlidir, arka planda işlemciyi yoracak programlar çalışıyor mu bak ve MSI afterburner programından cpu-gpu değerlerini kontrol et.
Sürücülerim güncel arka plandada gözükmüyor ama droplar devam ediyor çözemedim.
FPS düşmesine bir şey demeyeceğim ama bunun sıkıntısını yaşamamanız lazım. Örneğin ekranınız 60 Hz ise 130 140 FPS'de alsanız 60 FPS gibi görürsünüz. Monitör bunu sınırlar. Yani FPS kilidini kaldırıp rahatlıkla sıkıntı olmadan oyununuzu oynayabilirsiniz. 90 FPS ile 120 FPS arasındaki farkı görmessiniz. Eğer FPS sayacı açık değilse bunu anlamazsınız zaten.
Burada daha detaylı bir şekilde anlatıyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
60hz monitör olduğu için işlemci zorlanmasın diye 60a sabitledim fakat kaça sabitlersem onla orantılı drop yiyorum.

Hayır programı indirip nasıl kullanacağımnı bilmiyorum dediklerine nasıl bakarım sıcaklık 68 70 derece onu biliyorum.
bu videodan bakabilirsiniz nasıl kullanacağınızı.

Sıcaklıklar 65 70 arası sorunum çözülmedi. LOL'de FPS sabitlemeyi kapattığımda 130 100 arası FPS alıyorum fakat 60A sabitlediğimde 55 53'e düşecek şekilde drop yiyorum bunun mantıklı açıklaması ne olabilir? Driver'larım güncel.

Sıcaklıklar 65 70 arası sorunum çözülmedi. LOL'de FPS sabitlemeyi kapattığımda 130 100 arası FPS alıyorum fakat 60A sabitlediğimde 55 53'e düşecek şekilde drop yiyorum bunun mantıklı açıklaması ne olabilir? Driver'larım güncel.
SSD mi kullanıyorsanız yoksa harddisk mi?
Ayrıca kullanım oranları ne derecede. İşlemci %kaç kullanılıyor, ekran kartı %kaç kullanılıyor?

Windows SSD'e 120 GB olduğu için oyunlar HD'de görev yöneticisinden yüzde 15 falan CPU ekran kartı kaç kulalnıyor bilmiyorum aynı sorun CS:GO'da da var 60 120 FPS arası çok hızlı değişkenlik gösteriyor kaça alırsam drop yiyorum 2 haftalık bir bilgisayar için normal mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı