MX 330 laptop Forza Horizon 4'te 30 FPS veriyor

Eyüp Öner

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop kullanıcıyım ve oyunlarda düşük FPS sorunu alıyorum. Misal Forza Horizon 4'te şarjdayken 20-30 FPS arası GPU kullanımı ise %20%40 arası inişli çıkışlı bir hal alıyor, şarjdan çıkarınca ise FPS 40-60 arsı sabit bir değer alıyor ve GPU kullanımı %90-%99 arası değişiyor ve pil seviyesi azalmadığı sürece akıcı ve net bir performans veriyor. CS:GO'da ise şarjdayken 80-120 FPS arallığında akıcı bir oyun sunuyor şarjdan çıkarınca 30 FPS civarında drop gire gire oynatıyor. Bilgisayar özelliklerim " i5 1035G1 (4x2) 8 GB 3600MHz RAM 500 GB M.2 SSD MX330 2 GB ekran kartı işlemci kartı ise Intel UHD Graphics. Oyun performansımı nasıl arttırabilirim özellikle de Forza da?

Arkadaşlar laptop kullanıcıyım ve oyunlarda düşük FPS sorunu alıyorum. Misal Forza Horizon 4'te şarjdayken 20-30 FPS arası GPU kullanımı ise %20%40 arası inişli çıkışlı bir hal alıyor, şarjdan çıkarınca ise FPS 40-60 arsı sabit bir değer alıyor ve GPU kullanımı %90-%99 arası değişiyor ve pil seviyesi azalmadığı sürece akıcı ve net bir performans veriyor. CS:GO'da ise şarjdayken 80-120 FPS arallığında akıcı bir oyun sunuyor şarjdan çıkarınca 30 FPS civarında drop gire gire oynatıyor. Bilgisayar özelliklerim " i5 1035G1 (4x2) 8 GB 3600MHz RAM 500 GB M.2 SSD MX330 2 GB ekran kartı işlemci kartı ise Intel UHD Graphics. Oyun performansımı nasıl arttırabilirim özellikle de Forza da?
Forza 4 gibi bir oyunda o grafik işlemci ile normal bir değer.

Forza 4 gibi bir oyunda o grafik işlemci ile normal bir değer.

Daha öncesinde şarjda GPU kullanımı en az 80 civarında olup FPS değerlerim 40 45'in altına düşmüyordu ve oyunu sabit FPS dropsuz oynuyorum sorun şarjda iken GPU kullanımımı ve FPS değerimi doğru orantılı bir şekilde düşürmesi. Şarjdan çıkarınca FPS değerim yukarıda da dediğim gibi 40 60 arası oluyor GPU kullanımı 90-99 arasında geziyor ve rahat bir oyun performansı veriyor.

FPS değerlerini arttırmam için çözümler var mı?

Arkadaşlar yakalama ayarlarını açık unuttuğum için FPS düşüşü oluyormuş kapattığımda her şey düzeldi Forza 1080p orta düşük ayarlar da 45 FPS altına düşmeden sabit değer alıyor ve akıcı bir oyun sunuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı