Çözüldü MX Master 3S kablosuz fare takılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BessamSen

Decapat
Daha fazla  
MX Master 3S kablosuz fareyi kullanırken fare imleci takılıyor. Daha önceden bu sorunu Glorious Model O farede de yaşıyordum. Yani anladığım kadarıyla mouse modeliyle alakalı bir sorun değil. Mouse un dongle'ı bana çok uzakta değil zaten kasa da masanın üzerinde duruyor. Neden böyle bir sorun olduğunu anlamış değilim. Kablolu mouselarda daha önce böyle bir sorun yaşamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Mouse un dongle'ı bana çok uzakta değil zaten kasa da masanın üzerinde duruyor.
Fare ile Dongle arasındaki mesafe yakın olabilir ama arada iletişimi engelleyen parazit faktörü mevcut. Buna en güzel örnek kasanın direkt olarak kendisi. :) Ofiste kullandığımız Logitech fare klavye setine ait dongle ile ürünler arasında en fazla 1.5m mesafe olmasına rağmen takılma atlama zıplama yaşanıyordu. Sorun ise bilgisayar kasasının ürün ve dongle arasında sinyali engellemesi daha doğrusu parazit yapmasıydı.

Çözüm basit: Eğer dongle kasanın önünde yer alıyorsa arkasına takıp tekrar deneyin. Eğer arkasında yer alıyorsa üstüne takıp tekrar deneyin. Her iki deneme de başarısız olduysa kutusundan çıkan uzatma kabloyu kasanın arka çıkışına takın. Ardından diğer ucunu farenin direkt görebileceği bir yere (mesela farenin duvarda karşısına denk gelen yere) sabitleyin.

Sorununuz çözülecektir.
Mouse un dongle'ı bana çok uzakta değil zaten kasa da masanın üzerinde duruyor.
Fare ile Dongle arasındaki mesafe yakın olabilir ama arada iletişimi engelleyen parazit faktörü mevcut. Buna en güzel örnek kasanın direkt olarak kendisi. :) Ofiste kullandığımız Logitech fare klavye setine ait dongle ile ürünler arasında en fazla 1.5m mesafe olmasına rağmen takılma atlama zıplama yaşanıyordu. Sorun ise bilgisayar kasasının ürün ve dongle arasında sinyali engellemesi daha doğrusu parazit yapmasıydı.

Çözüm basit: Eğer dongle kasanın önünde yer alıyorsa arkasına takıp tekrar deneyin. Eğer arkasında yer alıyorsa üstüne takıp tekrar deneyin. Her iki deneme de başarısız olduysa kutusundan çıkan uzatma kabloyu kasanın arka çıkışına takın. Ardından diğer ucunu farenin direkt görebileceği bir yere (mesela farenin duvarda karşısına denk gelen yere) sabitleyin.

Sorununuz çözülecektir.

Çözüm

Sorununuz çözülecektir.
Hocam yazdığınız son çözümü denedim sanırım düzeldi gibi umarım bir daha böyle bir sorun olmaz yardımınız için teşekkürler :)

Geri
Yukarı