MX110 GTA 5 Yavaş Çalışıyor

İşletim sistemi
Windows 10

berkand25

Hectopat
Daha fazla  
Ben zamanında Epic Games'ten GTA 5 indirdim oynuyordum falan sonra oyunun yarısında falan oyun birden geç geliyor gibi oluyor. Ses çok kötü oluyor. Oyun ağır çekim gibi oluyor. İnternette hiçbir çözüm bulamadım. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bilgisayar Özellikleri: Intel i5 8265U, MX110, 8 GB RAM, 256 GB SSD

Oynanış Videosu: 20200725_124559.mp4 dosyasını indir - download

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde kaç FPS veriyor?
Orta Ayarlarda 30
MX110 ile zaten böyle olması gerekmiyor mu? Kartın soldan ikinci rakamı "1". Bu bir oyun bilgisayarı değil.
Evet haklısın bu bir oyun bilgisayarı değil hatta ara ara oyun içi ısınmaları bile normal sayıyorum ama yine de bu oyunu açması lazım mantıken sonuçta oyun 2GB Ekran Kartı istiyor ve bu bende var sistemim hepsini karşılıyor

Bileşenlerin etkisi çok büyük zaten, bir süre oynadıktan sonra iyice düştüğünü söylemişsin ya, o düşüşün bütün bileşenlerin tam güç kullanılmaya başladığından dolayı mı olduğunu, yoksa başka bir sorundan dolayı mı olduğunu öğrenmeye çalışıyorum.

2 GB Ekran Kartı istiyor.
Ekran kartının gücünü VRAM ile ölçemezsin. Kullandığınız laptop oyun için değil ofis kullanımı için. Elindeki laptop ile oyunu bir şekilde oynasan bile oyuncu laptoplarında bulunan soğutma çözümleri olmadığı için performans düşüşü kaçınılmaz olacaktır.

Bileşenlere ne kadar yük bindiğini, kaç dereceyi gördüklerini kontrol et. GTA V ayarsız bir oyun, fazla FPS almak da işkence, az FPS almak da.

Oyun içinde
CPU: %30
GPU: %85
RAM: %80
Değerlerine yakın bir değer var
Ekran kartının gücünü VRAM ile ölçemezsin. Kullandığınız laptop oyun için değil ofis kullanımı için. Elindeki laptop ile oyunu bir şekilde oynasan bile oyuncu laptoplarında bulunan soğutma çözümleri olmadığı için performans düşüşü kaçınılmaz olacaktır.

Aynen ama zaten belittiğim gibi Gaming ürün olmamasından dolayı 20FPS düşüşe bile razıydım

Yeni konular

Geri
Yukarı