MX110 sistem FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Swaglikeohio

Hectopat
Daha önce bir konu açmıştım bunun hakkında. Şimdi yine başladı ama oyunlar farklı. Far Cry 3 LoL CS:GO gibi oyunlarda yine FPS birden düşüyor (160 FPS gibi değerlerden 60'a düşüyor) 60 gösterirken sanki oyun 20 FPS miş gibi oynatıyor. i5 10. nesil işlemci GeForce MX110 (driverları daha bugün güncelledim) 8 GB RAM 256 GB SSD.

Daha önce bir konu açmıştım bunun hakkında. Şimdi yine başladı ama oyunlar farklı. Far Cry 3 LoL CS:GO gibi oyunlarda yine FPS birden düşüyor (160 FPS gibi değerlerden 60'a düşüyor) 60 gösterirken sanki oyun 20 FPS miş gibi oynatıyor. i5 10. nesil işlemci GeForce MX110 (driverları daha bugün güncelledim) 8 GB RAM 256 GB SSD.
Sıcaklık değerleri nedir?

Sıcaklık değerleri yaklaşık 65 70 derece (GPU için) işlemci ise 75 civarlarında. Zaten ekran kartım underclocklu ama önceden underclock yapıyordum FPS düşüşü yaşamıyordum. Şimdi undercloğu bırak overclock bile yapsan kurtarmıyor.
Hocam büyük ihtimal undervolt olayını yanlış yaptınız. İşi bilen birine yaptırsaydınız keşke.

MSI Afterburner'dan sadece corespeed ve clockspeed kıstım. Bunun bir zararı olur mu?
Hocam onu bilemem. Ama büyük ihtimalle zararı o verdi. Benim bir arkadaşım ekran kartına OC yapayım derken yakmıştı.
MSI Afterburner'dan sadece corespeed ve clockspeed kıstım. Bunun bir zararı olur mu?
Kendi kafanıza göre yaptıysanız ondan kaynaklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı