MX130 i5 7200U sistem Fortnite FPS düşmesi

Fortnite son zamanlarda çok fazla güncelleme almaya başladı FPS düşüklüğü normal bende 1050 Ti ile önce de 200 üstü FPS alıyordum artık 110 150 civarı alıyorum. Termal Macun değiştirdim yakın zamanda ve FPS 15 20 civarında artış "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki benim pc 2 gün önce çok olmuyordu drop şimdi baya arttı.

Normalde Fortnite tarzı yüksek oyunlarda ekran kartı veya işlemci %100 kullanılır fakat sizinki 60 sabit ve %80 70 civarında oyun içinden, NVIDIA Denetim Masası'ndan ya da GeForce Exprience'de Laptop Battery Saver 60 FPS de açık olabilir FPS limitinizi kaldırmayı deneyiniz.

Normalde Fortnite tarzı yüksek oyunlarda ekran kartı veya işlemci %100 kullanılır fakat sizinki 60 sabit ve %80 70 civarında oyun içinden, NVIDIA Denetim Masası'ndan ya da GeForce Exprience'de Laptop Battery Saver 60 FPS de açık olabilir FPS limitinizi kaldırmayı deneyiniz.
ayarlar lowdaydı ondan mıdır?

Ayarlar lowdaydı ondan mıdır?

Yok dediğim yerlerden birinde illa FPS limiti açık çünkü ekran kartınız oyun için tam yeterli değil o yüzden işlemci ya da ekran kartı illa %99 kullanılması gerek birinin. Çok bilgisayarla benchmark yaptım çoğu MX ve GTX10 serisi ekran kartları %99 ya da işlemcileri %99 çalışıyordu fakat sizin ikisi de 90'lara çıkmıyor. FPS limitini kaldırırsanız FPS niz artar input lag azalır ve droplar azalır.

Yok dediğim yerlerden birinde illa FPS limiti açık çünkü ekran kartınız oyun için tam yeterli değil o yüzden işlemci ya da ekran kartı illa %99 kullanılması gerek birinin. Çok bilgisayarla benchmark yaptım çoğu MX ve GTX10 serisi ekran kartları %99 ya da işlemcileri %99 çalışıyordu fakat sizin ikisi de 90'lara çıkmıyor. FPS limitini kaldırırsanız FPS niz artar input lag azalır ve droplar azalır.
Tamam deniyeyim bakalım sağolun. Oyunda yaptım ben fps limiti 60 a sabitledim.

Nvidia Denetim Masasında oyunun performans ayarlarını maksimum performansa getirebilirsiniz daha da azalır.
hocam şu doku süzme ayarları nasıl olmalı bundan da şüphelendim.
1624039970275.png

Geri
Yukarı