Çözüldü MX130 laptopta GPU frekansı düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meaCTTR

Centipat
Daha fazla  
Alımı yaklaşık 1 yıl olan laptop oyun oynarken frekansı düşüyor ve 60-50 FPS alırken 20-30'lara kadar düşüyor. Bir sürü şey gördüm ve hiçbiri işe yaramadı sıcaklıklar gayet normal. 70-60 arası işlemci sıcaklığı ise 60-50 derecelerde.
Sistemin özellikleri.

• MX130 ekran kartı.
  • i5 10210u işlemci.
  • 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O zaman GPU Tweak ile yaptığınız ayar etkili olmuyor, bir de GPU Tweak 3 ile yine 80 derece yapın ve uygulayın. Uyguladıktan sonra GPU Tweak'i kapatın.
O konudakileri denemişsiniz ama yine de sorayım sıcaklık kaça gelince frekans düşürüyor? Ona da bir bakın, eğer yine 70'e gelince düşürüyorsa başka bir program önereceğim onunla aynı işlemleri denersiniz.

O konudakileri denemişsiniz ama yine de sorayım sıcaklık kaça gelince frekans düşürüyor? Ona da bir bakın, eğer yine 70'e gelince düşürüyorsa başka bir program önereceğim onunla aynı işlemleri denersiniz.

Tamandır müsait olduğumda bakacağım.

MSI Afterburner  5.07.2022 00_32_43.png

70 dereceye gelince RAM frekansı GPU frakansı düşüyor ve yavaş yavaş sıcaklığıda düşüyor. Alt Tab yapıp biraz bekliyorum ve yine aynı frekansa dönüyor.

Son düzenleme:
O zaman GPU Tweak ile yaptığınız ayar etkili olmuyor, bir de GPU Tweak 3 ile yine 80 derece yapın ve uygulayın. Uyguladıktan sonra GPU Tweak'i kapatın.

Çözüm
Tamamdır.

Teşekkürler Düzeldi 60 FPS GTA 5 Rahat Oynayabiliyorum Ve Sizin Mesajınızı Nasıl Çözüm Olarak İşaretliyeceğim?

Son düzenleme:
Güzel o zaman, iyi oyunlar iyi Sosyal'ler.

Sol alttaki "Rapor" butonundan "Çözüm"ü seçip raporlayabilirsiniz.

Ve bir Sorum Daha Var 80 Derece Ayarı Yaparak Oyuna Giriyorum Kendi Kendine 70 Dereceye Sabitleniyor Bir Daha Yapıyorum Sonra Bir Birkaç Dakika Oyunda Giriyorum Ve Yine 70 Derece Oluyor Nasıl Düzeltebilirim Bilginiz Var Mı?

Onun için 80 derece ayarını kaydettikten sonra sağdaki save as butonuna basıp bir isim ayarlayıp profile kaydetmeyi deneyebilirsiniz.
1657019492239.png

Bunun gibi:
1657019514026.png

Yeni konular

Geri
Yukarı