MX130 oyun performansı

1080p ultra ayarlar da bile keyfi vermiyor. 720p diyorsun. Beklentilerini bu kadar düşük tutma millet 4k 8k'da ultra ayarlarda oyun oynarken sen 720p'de mi kalmak istiyorsun? MX işlemcili PC alma.

1080P Ultra ayarlar da bile keyfi vermiyor. 720P diyorsun. Beklentilerini bu kadar düşük tutma millet 4K 8K'da Ultra ayarlarda oyun oynarken sen 720P'de mi kalmak istiyorsun? MX işlemcili PC alma.

1080P Ultra ayarlardan gayet keyif alıyorum ben.
1080P Ultra ayarlar da bile keyfi vermiyor. 720P diyorsun. Beklentilerini bu kadar düşük tutma millet 4K 8K'da Ultra ayarlarda oyun oynarken sen 720P'de mi kalmak istiyorsun? MX işlemcili PC alma.

MX işlemcili PC yok zaten laptop var.

Millet 8K'da oyun oynuyor diye 1080p'den keyif almayacaksanız siz oyun oynamayın zaten.
Sizin sorunuza gelirsek;
Geçenlerde elimdeki Ryzen 5 3500U işlemcili laptop ile Bannerlord'u test ettim. MX130 ve VEGA 8 neredeyse aynı performansı veriyor. Ancak işlemcileri karşılaştırırsak Ryzen 5 3500U, I3 10110U'dan %50 daha iyi performans veriyor. Yazının geri kalanını okurken bunu göz önünde bulundurun. Eğer ben orta detaylar diyorsam siz onu ne olur ne olmaz düşük olarak değerlendirin. Şahsen ben oyunu (Bannerlord) 720p-orta ayarlar %90 çözünürlük oranı ile ortalama 45 FPS'de oynadım. Grafik detaylarından feragat edip çözünürlük oranını %100 yapabilirsiniz. Ancak kesinlikle gölge detayını Off/Static/Static and Dynamic ayarları arasında Static'i seçin. Bu sayede ne grafikler kötü görünecek, ne de FPS değeriniz büyük oranda düşecek.
CSGO'da ise 1080p-orta detaylarda 60 FPS civarına ulaşabilirsiniz.
DOOM Eternal'ı 720p-düşük ayarlarda 30 FPS civarında oynayabilirsiniz fakat ekrandaki efekt-partikül detayı artınca bu değer 25'lere düşebilir. Ancak DOOM 2016'da 720p-düşük/orta ayarlarda 30 FPS'i geçeceğinize inanıyorum.
PES 2021'e gelirsek; şahsen ben PES 21'i değil, FIFA 21'i denedim ve 1080p-orta ayarlarda 40-45 FPS alabiliyordum.
En iyisi sizin oyunları indirip bizzat denemeniz. Ancak ben oynayabileceğinizi düşünüyorum.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam Mx130 ile RDR2'yi 900p High Ayarlarda ve GTA V very high Ayarlarda 40 FPS civarı oynadım. İşlemcilerimiz farklı ama en azından yakın bir performansı alabileceğimizi düşünüyorum

Hocam Mx130 ile RDR2'yi 900p High Ayarlarda ve GTA V very high Ayarlarda 40 FPS civarı oynadım. İşlemcilerimiz farklı ama en azından yakın bir performansı alabileceğimizi düşünüyorum
MX130 ile RDR2'de 900p-High'da ortalama 40 FPS mi? Oyunu MX130 ile açtığınıza emin misiniz? Bildiğim kadarıyla MX130 ile anca 720p-Düşük ayarlarda 30 FPS oynayabiliyorsunuz.

MX130 ile RDR2'de 900p-High'da ortalama 40 FPS mi? Oyunu MX130 ile açtığınıza emin misiniz? Bildiğim kadarıyla MX130 ile anca 720p-Düşük ayarlarda 30 FPS oynayabiliyorsunuz.
Bilgilerinizi tazeleseniz iyi olur hocam 🙂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgilerinizi tazeleseniz iyi olur hocam 🙂
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam FPS kayıttan dolayı mı düşük? Bu arada o 1 dislike benim değil :D

Yeni konular

Geri
Yukarı