MX130 performansı düşük

FallenHak

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, MX130 ekran kartı ve i5-10210U işlemcim olan bir laptopum var. İlk 1 yıl Forza Horizon 4'ü rahat bir şekilde oynayabiliyordum(720p - medium settings) 55-70 FPS arası görüyordum. Fakat şu an girdiğimde her şeyi en düşüğe alsam bile 15-20 FPS civarı sürünüyor. Bunun sebebi muhtemelen laptopun temizlenmesi gerektiği fakat 55-70 arası FPS'ten en düşüğe aldığım halde 15-20 FPS üstüne çıkamamak garip geldi. Bunun sorunu ne olabilir sizce? Windows 10'dan 11'e geçtim ayrıca ama yine de çok bir performans düşüklüğü olmamıştı ilk zamanlar.

Muhtemel çözümler.
Format at.
Termal macun bakımı yap.
Temizle ve bakımını yap.
RAM yükselt.
Forza'yi silip yeniden yükle.
MSI Afterburner'dan sıcaklık değerlerini inceleyebilirsin.

Muhtemel çözümler.
Format at.
Termal macun bakımı yap.
Temizle ve bakımını yap.
RAM yükselt.
Forza'yi silip yeniden yükle.
MSI Afterburner'dan sıcaklık değerlerini inceleyebilirsin.
Hocam termal macun bakımı ve ram yükseltme dışında her şeyi yaptım hiç bir yükselme olmadı, biraz da olsa yükselme olması lazım değil miydi? Ayrıca sıcaklık 75-80 derecelerdeydi yanlış hatırlamıyorsam

Hocam termal macun bakımı ve RAM yükseltme dışında her şeyi yaptım hiçbir yükselme olmadı, biraz da olsa yükselme olması lazım değil miydi? Ayrıca sıcaklık 75-80 derecelerdeydi yanlış hatırlamıyorsam.

Laptop garantisi var ise termal macun yapıyorlar modelinizi söyler mısınız ayrıca kac yıldır termal macun yapılmıyor ya da bakır bloklar yerinden oynamış olabilir.

Garantisi bitti hocam ya.

Kendiniz sürün MX - 4 öneririm internetten alın 3 ayda bir macununu yapıp temizleyin nasıl yapacaginizi söyleyeyim çevirip tornavidalari sokun tum bakir blok vidalrini sokun ve fanla birlikte cikarin cikarmisken fan cikisini temizleyin islemci ve ekran kartina az miktar daire seklinde oneririm surun ve yeniden monte edin iste bu kadar.

Kendiniz sürün MX - 4 öneririm internetten alın 3 ayda bir macununu yapıp temizleyin nasıl yapacaginizi söyleyeyim çevirip tornavidalari sokun tum bakir blok vidalrini sokun ve fanla birlikte cikarin cikarmisken fan cikisini temizleyin islemci ve ekran kartina az miktar daire seklinde oneririm surun ve yeniden monte edin iste bu kadar.

Eklemeyi unutmusum acmadan once kasaya dokunarak statik elektriği alın ve kasayı açınca bataryanın soketini çıkartın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı