MX130 Zula FPS düşmesi

ntrs87

Hectopat
Sistem şu: 4 GB RAM, i5 7200U, NVIDIA GeForce MX130 ve Intel HD Graphics 620, 1 TB HDD, Windows 10.Zula oyununu yüksek performans NVIDIA ekran kartı ile çalıştırdığım halde anlık FPS düşmesi oluyor. Çatışmada, ölürken ve silah çekince FPS düşmesi oluyor. Mesela 130 FPS alırken 98'e düşüyor ama bu bana çok fark ettiriyor. Anlık takılıyor FPS 98'e düştüğünde mesela. Bunun sebebi RAM midir yoksa başka bir şey mi? Görev yöneticisinde RAM kullanımı %80'di en fazla 85'e çıktı RAM takviyesi bu sorunu çözer mi? CPU sıcaklığı 80, GPU sıcaklığı 65, GPU kullanımı %47, CPU kullanımı 100 değildi darboğaz değil yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram düşük, HDD olmasının eksi bir katkısı var. RAM ve SSD desteği ile sorunu çözebilirsin. MX serisi aslında oyun amaçlı değildir ama 130 FPS alabildiğin için ona değinmedim, belki ondan kaynaklı da olabilir çok düşük bir ihtimal.

RAM düşük, HDD olmasının eksi bir katkısı var. RAM ve SSD desteği ile sorunu çözebilirsin. MX serisi aslında oyun amaçlı değildir ama 130 FPS alabildiğin için ona değinmedim, belki ondan kaynaklı da olabilir çok düşük bir ihtimal.

Kanka sağ ol ancak HDD'nin oyuna katkısı yoktur bad sector dışında oda bende yok sadece loading sürelerini kısaltır onun için öyle bir sorunum yok RAM alacağım inşallah düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı