MX150 95 derece

Undervolt ekran kartına da yapılabilir ancak ThrottleStop kullanman lazım. Ben önermem ekran kartına yapmayı. Onun için biraz araştırma lazım forumda rehberi var. XTU sadece Intel işlemciler için. Termal macun GPU ya da uygulanabilir.

Son düzenleme:
Undervolt ekran kartına da yapılabilir ancak ThrottleStop kullanman lazım. Ben önermem ekran kartına yapmayı. Onun için biraz araştırma lazım forumda rehberi var. XTU sadece Intel işlemciler için. Termal macun GPU ya da uygulanabilir.

Performans kaybı yasamak istemiyorum, grafikleri düşürmek ısınmayı düşürebilir mi ?

Burada önerilen çözümlerin hepsi sadece günü kurtarmaya yönelik. Sıcaklıklar laptoplarda boştayken genelde 45 derecede gezer.

Laptopunu alalı yaklaşık 1 sene olmuş. Fan temizliği ve macun değişimi şart.

Arkadaşlar başlıkta göreceğiniz üzere oyunlarda 94-95 dereceyi görüyorum. Kasada herhangi bir sıcaklık olmuyor ve bilgisayar kapanmıyor. Bu sıcaklıklar zararlı mı? (Boştayken 60-65 derece)
Kardeşim sana ayarlarla oynama, eksiğin RAM bu yüzden kasıyor demiştim önceki açtığın konuda. Büyük bir ihtimalle OC ile uğraşıyorsun. Sıcaklık sınırını falan kaldırıyorsun. Büyük ihtimalle o bilgisayarı ya ailen aldı ya da elindeki kısıtlı parayla aldın. Bu şekilde kullanırsan grafik işlemcisi lehimlerini bozacaksın. Sonra tetris oynarsın o bilgisayarla ancak. Performans istiyorsan RAM alacaksın. Alamıyorsan rahat bırak bilgisayarını seviyorsan.

H
Kardeşim sana ayarlarla oynama, eksiğin RAM bu yüzden kasıyor demiştim önceki açtığın konuda. Büyük bir ihtimalle OC ile uğraşıyorsun. Sıcaklık sınırını falan kaldırıyorsun. Büyük ihtimalle o bilgisayarı ya ailen aldı ya da elindeki kısıtlı parayla aldın. Bu şekilde kullanırsan grafik işlemcisi lehimlerini bozacaksın. Sonra tetris oynarsın o bilgisayarla ancak. Performans istiyorsan RAM alacaksın. Alamıyorsan rahat bırak bilgisayarını seviyorsan.

Hocam sadece akıcı oynamak istiyorum bilgisayarım kötü bir bilgisayar değil takılmalar canımı sıkıyor. Grafikleri düşürsem de takılıyor oyun önerilerinde kalsa da takılıyor.

H

Hocam sadece akıcı oynamak istiyorum bilgisayarım kötü bir bilgisayar değil takılmalar canımı sıkıyor. Grafikleri düşürsem de takılıyor oyun önerilerinde kalsa da takılıyor.

Termal macunu yenileyin, laptopu temizletin. Ancak böyle düşer sıcaklıklar. Birde altına laptop soğutucu alabilirsiniz.

H

10 Kere falan söyledim sana RAM miktarın yetersiz. Ram yetersizken istersen bilgisayarı amuda kaldır o takılmaları yaşayacaksın. Sorununu açıklıyoruz, çözümünü söylüyoruz. Dinlemiyorsun bilgisayarını mahvediyorsun.

Geri
Yukarı