CPU sıcaklığı 95 derece

GokayTRKMN

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. CS:GO oynarken CPU ısısı 95 oluyor. Donanımsal bir şey yapamıyorum, yazılımsal olarak çözümlerinizi yazarsanız sevinirim.
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 750M
  • Intel i7 HD Graphics 4600
sd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal olarak pek bir şey yapabileceğinizi sanmıyorum. En yakın bilgisayarcıya gidip termal macun yeniletmelisin bence.

Evet ama koronadan dolayı pek bir şey yapamıyorum eskiden de bu kadar ısınıyordu ama pek dert etmiyordum FPS normaldi 120 ydi 70E düşüyordu 60A sabitliyordum sıkıntı kalmıyordu ama şimdi 5 dk oynadıktan sonra FPS 30 40 oluyor bunun sebebi CPU ısısıdır değil mi? Ayrıca yorumunuz için teşekkürler.

Evet ama korondan dolayı pek bir şey yapamıyorum eskiden de bu kadar ısınıyordu ama pek dert etmiyordum FPS normaldi 120 ydi 70E düşüyordu 60A sabitliyordum sıkıntı kalmıyordu ama şimdi 5 dk oynadıktan sonra FPS 30 40 oluyor bunun sebebi CPU ısısıdır değil mi? Ayrıca yorumunuz için teşekkürler.
İşlemciye hasar vermiş olabilirsiniz. Laptop CPU'ları, evet biraz daha fazla ısı üretirler ama onlar oyun için değil, günlük kullanım için tasarlanmış CPU'lardır. Oyunlarda ısınmaları normaldir. Ama sizin CPU'nuz (büyük ihtimalle termal macun yüzünden) sürekli aşırı ısıya maruz kaldığı için hasar görmüş olabilir.

Yazılımsal olarak tek deneyebileceğin şey undervolt. @Kalradyalı Fındık Kurdu bilgisayarcı yerine kaliteli bir macun alıp
kendisi uygulasa çok daha iyi olur.
Arkadaş donanımsal bişey yapamıyorum demişti. O yüzden bilgisayarcıya gitmesini önerdim. Yoksa bende öneririm evde kendi başına yapmasını :).

İşlemciye hasar vermiş olabilirsiniz. Laptop CPU'ları, evet biraz daha fazla ısı üretirler ama onlar oyun için değil, günlük kullanım için tasarlanmış CPU'lardır. Oyunlarda ısınmaları normaldir. Ama sizin CPU'nuz (büyük ihtimalle termal macun yüzünden) sürekli aşırı ısıya maruz kaldığı için hasar görmüş olabilir.
Büyük ihtimalle ısı yükseldiği için soğutmaya çalışıyor kendini. Bu işi de frekansı aniden düşürerek yapıyor. Hasar alsaydı daha başka sorunları da olurdu.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı