MX250 sistemde GTA 5'te sürekli FPS düşüyor

heaxbey

Decipat
Daha fazla  
Merhaba.
Laptop kullanıyorum sistemim: i7-10510U / MX250 / 12 GB RAM / 120GB SSD / 930GB HDD.
GTA 5'i HDD'ye kurdum, az da olsa ondanda kaynaklı diye düşünüyorum.
Onun dışında soğutucu kullanıyorum. Birisine sordum işlemci ve ekran kartının ani frekans düşüşünden de kaynaklı olabilir dedi. Afterburner'dan baktığım zaman GPU / mem üzerinde evet ani düşüşler oluyor. Diyelim ki bu sebepten kaynaklı ben bunu nasıl çözebilirim? Yani ani frekans düşüşü neden kaynaklanıyor tam olarak.
Ayrıyeten GPU sıcaklığına baktığımda,min 62, maksimum 71 yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığına baktınız mı? Genelde frekans düşüşü işlemci ısınınca olur. Muhtemelen 100 derecelere geliyor işlemciniz.

İşlemci sıcaklığına baktınız mı? Genelde frekans düşüşü işlemci ısınınca olur. Muhtemelen 100 derecelere geliyor işlemciniz.
afterburner üzerinden İşlemci sıcaklığına nereden bakabilirim?

HDD'den kaynaklı muhtemelen. GTA 5 + HDD olmuyor.
Sadece HDD'den kaynaklı olamaz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Evet orası öyle HDD'den de kaynaklı fakat sadece o değil maalesef. SSD'de yer kalmadığı için HDD'ye attım yoksa HDD taraftarı değilim kesinlikle.

Arkadaşlar, bilgisi olan yok mu?

@xDraco @Kaan Diktaş @SadeceYiğit bilginiz var mı?

1 buçuk senedir GTA 5 HDD oynuyorum bir kere bile drop vb başka bir sorun yaşamadım.

Ama bu HDD markasına kalitesine göre değişir bendeki HDD kaliteli bir model.

Yani sorununuz HDD kaynaklı olabilir.

1 buçuk senedir GTA 5 HDD oynuyorum bir kere bile drop vb başka bir sorun yaşamadım.

Ama bu HDD markasına kalitesine göre değişir bendeki HDD kaliteli bir model.

Yani sorununuz HDD kaynaklı olabilir.
Evet modele markaya göre değişir doğru. peki ani frekans düşüşleri konusunda bilgin var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı