Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YARDIM35

Femtopat
Merhaba...
Ben laptopumu yeni aldım. Lenovo VIII modeli. 2 GB ekran kartı NVIDIA GeForce MX330, 1TB hard disk kapasitesi 512 GB SSD 20 GB RAM var. UEFI olarak Windows 10'u lisanslı yükledim lisansını yaptım. Ama ekran kartı sürücülerini güncellemedim.
Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatabilirsiniz, üzgün surat çıkıyor.

Sürücüleri güncelleyeyim dedim düzeltmek için. Ekran kartı sürücülerini güncelledim.
NVIDIA GeForce MX330 güncellerken kendi sitesinden en son sürümü GeForce Experience olarak güncelledim ama ben oyun oynamıyorum. Bilgisayarımda oyun bilgisayarı değil, Experience Gaming bilgisayarlar içinmiş. bu şekilde güncellediğim için sıkıntı yaşar mıyım? Experience olarak yüklemekle hata mı yaptım? Çünkü Gaming laptop değil benimki.

Bugün Bitdefender'i yükledim ve yine birden üzgün suratlı mavi ekran yazısı geldi. neden bu sorunla karşılaşıyor olabilirim? Sıfır FreeDOS bilgisayara kurulum yaparken neyi eksik yaptım acaba?

En son CMD kısmından SFC yaptım tarama yaparken hemen mavi ekran verdi. Scannow işlemini tekrar tekrar denedim en son denemde tarama bitti. Bir şey bulmadı.
Bir de Windows + R çalışmaya başlamak için “MSConfig" yaptım. Tümünü devre dışı bırak deyip temiz yükleme işlemi yapacaktım, yine mavi ekran geldi.

Çok uzun yazdım, anlamıyorum ben bilgisayardan. Kapanma var diye kendim yapayım dedim. Eve bir bilgisayarcı mı çağırsam bilemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkürler her şey için. Ağ ayarları sıfırladıktan sonra bir şeyleri yeniden ayarlamak gerki r mi çünkü ağ sürcüsünü güncellemiştim o sıfırlanmış mıdır?

Rica ederim normal şartlarda bir şey olmaması gerekiyor. Bir virüs taraması yapar mısınız?
Yok benim işlemci Intel Core i5 1035G1 CPU 1,00 GHz, 1190 MHz 4 çekirdek 8 mantıksal işlemci,
Ekran kartı NVIDIA GeForce MX330 RAM20 GB HDD.

@Er73748 ağ ayarlarını sıfırlayıp açılıp kapanınca çok ağırlaştı yahu bilgisayar. Bir dosyayyı açaçak kaç saatte ne oldu şimdi buna ya sıfır laptop aldım.

Hocam kusura bakmayın ama bende çözümler bitti.

Rica ederim normal şartlarda bir şey olmaması gerekiyor. Bir virüs taraması yapar mısınız?

Galiba bu sefer çözüldü. Ben bilgisayardan hiç anlamıyorum. Verdiğiniz komutların nasıl uygulandığını bulmak, ya da doğru sürücüyü bulmak epey bir zaman alıyor. Şu ana kadar herhangi bir mavi ekran almadım. DSLM yaptım, temiz çıktım. Ağ sürücüsü güncellendi. Bakalım, bir iki gün sorun almazsam sorunun kesin çözüldüğünü anlamış olacağım, çok teşekkürler. Bu süreçte çok şey yükledim. DDU, HD Tune, Crystal... Onları silmeli miyim yoksa dursunlar mı kıyı da köşede? Onları temiz bir silme işlemi ile nasıl kaldırabilirim? Çok teşekkürler. Bence bu sefer oldu @Er73748

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba bu sefer çözüldü. Ben bilgisayardan hiç anlamıyorum verdiğinz komutların nasıl uygulandığını bulmak, ya da doğru sürücüyü bulmak epey bir zaman alıyor. Şu ana kadar herhangi bir mavi ekran almadım. Dsım yaptım temiz çıktım. Ağ sürcü güncellendi. Bakalım bir iki gün sorun almazsam sorunun kesin çözüldüğünü anlamış olacağım çok teşekkürler...bu süreçte çok şey yükldim DDU HD Tune Crystal onları silmeli miyim yoksa dursunlar mı kıyı da köşede onları temiz bir silme işlemi ile nasıl kaldırabilirim? Çok teşekkürler bence bu sefer oldu @Er73748

Rica ederim sorununuzun çözülmesine sevindim. Şimdilik programlar dursun. Belki bir sorun olursa onlardan yararlanırız. Dediğiniz gibi sistemi biraz kullanın. Bir sorun olursa dosyaları paylaşırsınız olmazsa mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz mesajımın yanındaki tike basmanız yeterli yoksa rapor düğmesine basın çözüm olarak raporlayın. İyi akşamlar hayırlı olsun.

Rica ederim sorununuzun çözülmesine sevindim. Şimdilik programlar dursun. Belki bir sorun olursa onlardan yararlanırız. Dediğiniz gibi sistemi biraz kullanın. Bir sorun olursa dosyaları paylaşırsınız olmazsa mesajımı çözüm olarak işaretleyebilirsiniz mesajımın yanındaki tike basmanız yeterli yoksa rapor düğmesine basın çözüm olarak raporlayın. İyi akşamlar hayırlı olsun.
umarım çözüm yapmayı becerebilmişimdir. bugün cihazı açık tutucam. biraz kullanıcam bakalım mavi ekran olacak mı umarım olmaz... Çok teşekkürler iyi bayramlar

Sürücüleri güncelleyeyim dedim düzeltmek için. Ekran kartı sürücülerini güncelledim.
NVIDIA GeForce MX330 güncellerken kendi sitesinden en son sürümü GeForce Experience olarak güncelledim ama ben oyun oynamıyorum. Bilgisayarımda oyun bilgisayarı değil, Experience Gaming bilgisayarlar içinmiş. bu şekilde güncellediğim için sıkıntı yaşar mıyım? Experience olarak yüklemekle hata mı yaptım? Çünkü Gaming laptop değil benimki.
Sorun olmaz hocam. Sadece oyun için kullanılmıyor. Otomatik sürücü güncellemesi için de kullanılıyor.

Rica ediyorum hocam iyi bayramlar. Çözüm yapmadınız bu arada.
Son durum şu yine mavi ekran aldım.
WhoCrashed diye bir programdan analiz yaptım.
Analiz raporunu paylaşsam işe yarar mı? @Assecreed @Er73748 @AXCHNEER
1620939398379.png

1620939468210.png

Yeni konular

Geri
Yukarı