MX330 sistemde Far Cry 5'te FPS düşüyor

Daha fazla  
Far Cry5'te 60 FPS 720 ile 900P arası ayarda normal bir şekilde oynarken birden (gerçekten hiç kendini belli etmeden) oyun 5 FPS'e falan düşüyor ve düzelmiyor. Şu ana kadar iki kez yaşadım bu durumu ve ikisinde de hayvan saldırısı olduğunda oldu.

MX330
i5-1035G1
8 GB RAM.
Ne yapmalıyım?

Çözümü basit.

Hocam HP 15DW2005 ya da 2009'a sahipsiniz büyük ihtimalle. Bu laptop modelinde bu sorun hep var, forumda da bayağı şikayetçi arkadaş var. ThrottleStop ve MSI Afterburner ile biraz ayar yaparak daha uzun süre kullanabilirsiniz fakat yine en sonunda 10 civarı FPS'lere düşüyor. İşlemcinin GHz'sine müdahale edebilsek çözeceğiz de BIOS'da ona izin vermiyor.
Geçiçi çözüm:
Çözüm

Bu arkadaşın attığı çözümdeki gibi ekran kartına undervolt ve işlemciye de frekans düşürmesi yapılacak.
işlemcinin frekansının düşmesi için throttlestop programında speed shift epp tikli olması lazım fotografta tik atmamış oraya tik atman gerekiyor
Yapamazsan yardımcı olurum.

3. seviye bir ekran kartı için normal.
ama düşük ayarda yüksek ayarda olsa 30-40dk sonra fps düşüşü yaşanıyor. Ve pc oyunun minimum gereksinimlerini karşılıyor.
Çözümü basit.

Bu arkadaşın attığı çözümdeki gibi ekran kartına undervolt ve işlemciye de frekans düşürmesi yapılacak.
işlemcinin frekansının düşmesi için throttlestop programında speed shift epp tikli olması lazım fotografta tik atmamış oraya tik atman gerekiyor
Yapamazsan yardımcı olurum.
evet lütfen yardımcı ol. Ama bunu yaparsak pcde sorun olur mu ben pek anlamıyorum da

ThrottleStop programını kur kurduktan sonra Speed Shift - EPP tik işareti yoksa başında tik at sonra "TPL" yazan bir sekme var programda oraya girip "Miscellaneous" altında min max yazan bir yer var
oradaki max olan değeri 25 yap kaydet .
Bunu bir dene kasmaya devam ederse ekran kartına undervolt yapmamız gerekiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı